SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Ülker böyle uğurlandı!

THY Euroleague'de Final Four'a kalan Fenerbahçe Ülker, İspanya'nın Madrid şehrininde oynanacak olan Final Four için bu ülkeye gitti. Sarı-lacivertli oyuncular, Ülker Sports Arena'dan taraftarlar ve itfaiye tarafından uğurlandı.

Güncellenme: 12:11, 12/05/2015
Fenerbahçe Ülker böyle uğurlandı!

THY Avrupa Ligi Dörtlü Final’inde mücadele edecek Fenerbahçe Ülker, coşkulu bir organizasyonla Madrid’e uğurlandı.

Sarı-lacivertli kafile, Ülker Sports Arena’da düzenlenen organizasyonun ardından, Atatürk Havalimanı’na hareket etti.

UĞURLAMADAN FOTOĞRAFLAR

Başantrenör Zeljko Obradovic yönetimindeki takım, salonda düzenlenen etkinlikte, maçlarda olduğu gibi sahaya isimleri tek tek okunarak çağrıldı. “Efsane Final Four’da” yazılı tişörtler giyen oyuncular ve teknik heyet, yöneticilerle beraber saha içinde kurulan dev platformda poz verdiler. Oyuncular, Dörtlü Final hatırası olarak hazırlanan dev topa da imzalarını attılar.

“BU HİKAYE HENÜZ BİTMEDİ”

Fenerbahçe Ülker’in bu sezon THY Avrupa Ligi’nde yaptığı maçların görüntülerinin izlenmesinin ardından, takım kaptanı Emir Preldzic yaptığı kısa konuşmada tarihi bir sezon geçirdiklerini belirterek, “Madrid’de de aynı başarıya devam edeceğiz ve sizleri gururlandıracağız” dedi.

Takımın tecrübeli ismi Oğuz Savaş ise büyük mücadele göstererek hedefledikleri yere ulaştıklarını kaydederek, “Bu hikaye daha henüz bitmedi. Elimizden gelenin en iyisini yapıp daha iyiyi elde etmeye çalışacağız. Buraya gelip bizi uğurlayan herkese, gelmek isteyip gelemeyen, bizimle olmak isteyen herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kendilerine verilen desteğe teşekkür eden Obradovic, daha yapacak çok işleri olduğunu vurgulayarak, “İnşallah Madrid’de de başarılı olacağız. Oyuncularıma da teşekkür ediyorum. Çok iyi bir iş çıkardınız” dedi.

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Şahin, “Siz bir efsane oldunuz” şeklinde takıma yönelttiği konuşmasınında, “Size kulübüm, başkanım, yönetim kurulum ve büyük taraftarımız adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Temennim odur ki bu işbirliğimiz sonsuza kadar devam etsin. Murat Ülker ve ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah kupayı alıp döner ve milletimizin gururu olursunuz. Size başarılar diliyorum, efsane olun gelin” şeklinde ifadeler kullandı.

Yıldız Holding Gıda Grubu Başkanı Mehmet Tütüncü, Fenerbahçe Kulübü ve Ülker işbirliğinden sonra sarı-lacivertli takımın 5 lig, 3 Türkiye Kupası ve 2 Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandığını, geride kalan 9 sezonda THY Avrupa Ligi’nde başarıyla mücadele ederek tarihinde ilk kez Dörtlü Final’e yükseldiğini anımsatarak, “Sizleri yürekten tebrik ediyorum. Bu performans, kamuoyunda basketbola gösterilen ilgiyi arttırdı. Güle güle gidin, efsane olun gelin” diye konuştu.

SUYLA UĞURLANDILAR

Sarı-lacivertli kafile, Ülker Sports Arena’dan Atatürk Havalimanı’na suyla uğurlandı.

Takım otobüsü salondan ayrılırken çıkışta bulunan taraftarlar, sarı ve lacivert renklerdeki kovalarla kafilenin arkasından su döktüler. Otobüsün üzerine, güvenlik çıkışından sonra da salon dışında bulundurulan itfaiye aracından su sıkıldı. Kafileyi taşıyan otobüs motorlu polis eskortuyla havalimanına gitti.

Fenerbahçe Ülker İspanya’ya böyle uğurlandı paylaşan: AMKSpor

Yayınlanma Tarihi:11:35,