SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Banvit Başantrenörü Selçuk Ernak, Türkiye Basketbol Ligi play-off çeyrek final serisinde Pınar Karşıyaka ile oynayacakları iki maçı da kazanarak yarı finale çıkmak istediklerini söyledi.

Selçuk Ernak ile oyuncular Şafak Edge, Tolga Geçim, Vladimir Veremeenko ve Keiht Simmons, Bandırma Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin gençlik haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği söyleşiye katıldı.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Ernak, Pınar Karşıyaka maçları öncesi takımının durumunu değerlendirdi.

Play-off’ta iddialı olduklarını vurgulayan Ernak, “Pınar Karşıyaka bizi daha önce 4 kez yendi ama bu sefer biz iki maçı da kazanarak bir üst tura çıkmak istiyoruz” ifadesini kullandı.

Selçuk Ernak uzun yıllardır basketbolun içinde olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Eğitimimle basketbolu beraber götürdüğüm için çok üst düzeyde basketbol oynamam mümkün olmadı. İkinci ligde uzun süre oynadım. Birinci ligde iki yıl oynayabildim. Ondan sonra da sakatlanarak oyunculuğu bıraktım ancak basket beni bırakmadı. Üniversite bitene kadar antrenörlük yapar, ondan sonra da bırakırım diye düşünüyordum ancak zehir içimize girdi, bırakamadım.” Selçuk Ernak, antrenörlüğü bıraktıktan sonra çiftçilik yapmak istediğini sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:20:26,