SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Medicana Sivasspor'u yenerek ligdeki şampiyonluk yarışındaki iddiasını sürdürürken, sarı-lacivertli takımda Emenike'nin performansı yine tartışma konusu oldu.

Nijeryalı oyuncuyu ilk 11'de ısrarla oynattığı için eleştirilen Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'a ise ilk destek meslektaşı Medicana Sivasspor'un hocası Sergen Yalçın'dan geldi.

Yalçın, “Ben de olsam Emenike ile maça başlardım” derken, sarı-lacivertliler, zirve yarışı ve Sivasspor'daki durumu için şunları söyledi:

Maç öncesi bana ‘Emenike'yle mi, Webo'yla mı rakip maça başlasın?' diye sorsalar ben Webo derdim. Çünkü Emenike yüzünden savunmamızı hiç öne çıkartamadık. En büyük özelliği bu. Webo olsa daha önde oynardık. İlk yarıda biraz geride durduk onlar kötü olduğu için golleri bulduk.

Batuhan'ın ilk yarıda yaptığı driplinglere ben de şaşırdım. Acaba Batuhan mı çok hızlı, yoksa Fenerbahçe'nin stoperleri mi çok ağır diye düşündüm. Batuhan çok hazır değil şu anda. Daha 23 yaşında. Çok ilginç özellikleri var. Onun dışarıda gezmesi çok sorun değil. 23 yaşında çocuk tabi ki gezecek. Biz gezsin diye izin veriyoruz. Gazetelere çıkmak onun için sorun değilse, bizim için de sorun değil. Ben antrenmana saatinde geliyor mu ona bakarım.

Şampiyon kim olur sorusuna cevap vermek zor. Ama üç büyüklerden biri olur bence (gülüyor). Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Mersin İdman Yurdu maçları zor olabilir.

“KUYT SIRADAN BiR FUTBOLCU”

“Diego çok üst düzey bir futbolcu. Türkiye Ligi'nin üzerinde bir adam. Sneijder ve Diego bunlar çok büyük oyuncular. Ancak, benden iyi değiller (gülüyor). Bir oyuncunun yıldız olabilmesi için frikik golü atması lazım. Kaç tane frikik golü atmışlar.

Kuyt sıradan bir futbolcu. Hiçbir zaman benim gözümde iyi futbolcu olmadı. Sadece koşuyor ekstra bir özelliği yok. Sow iyi oyuncu. Fenerbahçe'de oynuyor ve o kadar gol atıyor. Ama onun esas notunu Devler Ligi'nde vereceğim. Fenerbahçe kaliteli takım.”

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:08:15,