SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa KANARYA

Fenerbahçe, zorlu Sivas deplasmanından 3-2 galip dönerken, ikinci yarıda oyuna giren Pierre Webo, ‘Yiğido’nun kilidini açan isimdi. Webo girdikten sonra Fenerbahçe oyun üstünlüğünü eline geçirdi, attığı golle de beraberliği getirdi.

Webo, saha içi ve saha dışı hareketleriyle birçok futbolcuya profesyonellik dersi veriyor. 33 yaşında olmasına rağmen sahada kaldığı anlarda hem ofans hem defans anlamında takıma büyük katkı sağlayan tecrübeli golcünün sırrını AMK ortaya çıkardı.

Webo, zinde kalmasını maçlardan önce yaptığı buz banyosuna borçlu… Kamerunlu forvet, her maç öncesinde buzla doldurduğu küvetin içinde bir süre kalıyor. Hatta bazı deplasmanlarda kamp yapılan otellerde buz dolu küvet isteği yerine getirilmediğinde, Webo bir hayli bozuluyor. Tecrübeli oyuncunun bir diğer özelliği de takım içinde sözüne en çok saygı duyulan isim olması… Yıllarca İspanya La Liga’da top koşturan Webo, her zaman profesyonelliği ön planda tutuyor.

Gençlerden kulüp personeline herkesle ilgileniyor, maddi manevi yardımcı oluyor. Hiç antrenman kaçırmıyor, idmanlar sonrasında ekstra çalışmalar yapıyor. Yedek kaldığında üzülüyor ama bunu hiçbir zaman sorun etmiyor. Son dönemde attığı gollerden sonra sevincini yerine oynadığı Emmanuel Emenike ile paylaşması, Nijeryalı yıldıza sürekli moral vermesi de Webo’nun ne kadar büyük bir profesyonel olduğunun bir başka göstergesi…

Yayınlanma Tarihi:10:09,