SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de, sahasında Albimo Alanyaspor ile 1-1 berabere kalan Şanlıurfaspor’da, teknik direktör Osman Özköylü, aldıkları 1 puanın play-off yarışında yer almalarını sağlayabilecek önemde olduğunu söyledi.

Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, maça çok iyi hazırlandıklarını ve maçta da üst düzey bir oyun sergilediklerini ifade etti.

Savunma oyuncularının sakatlanmasının oyun planını bozduğunu anlatan Özköylü, geriye düştükleri bir maçta 10 kişi kaldıklarına dikkat çekerek, maç sonuna kadar iyi direnç gösterdiklerini vurguladı.

Özköylü, alınan 1 puanın play-off açısından büyük önem taşıdığını belirterek, şöyle devam etti:

“Maçta 10 kişi kalmamızın ardından oyuncularım bir çok takımın gösteremeyeceği bir duruşu ortaya koydu. Ellerinden geleni yaptılar, yürekleriyle oynadılar. Bunun neticesinde beraberliği de bulduk hatta son bölümde kazanabilirdik ta ama olmadı. Bu şartlarda sıkıntılara rağmen 1 puan önemli. Alınan 1 puan belki de bizi play-off yarışına sokacak. Keşke 3 puan alabilseydik çok iyi olurdu ama bir takım olumsuzluklar bizi galibiyetten etti. Biz artık önümüzdeki maçları kazanıp hedefimize ulaşmak istiyoruz.”

Özköylü, konuşmasının sonunda başta hastanede tedavi gören kendi annesi olmak üzere bütün annelerin Anneler Gününü de tebrik etti.

Albimo Alanyaspor cephesi

Albimo Alanyaspor Teknik Direktörü Hüseyin Kalpar ise maçı kazanacak takımın son iki haftaya play-off yarışında daha avantajlı girebileceğinin önemini hatırlattı.

Zorlu bir maçı geride bıraktıklarını dile getiren Kalpar, her iki takımında galibiyeti hak edebilecek pozisyonlarla karşılaştığını söyledi.

Kalpar, müsabakanın seyir zevkinin yüksek olduğunu belirterek, “Maçta galip duruma geldikten sonra zaman zaman pas hatası yaptık, telaş yaptık ve pas yapmamız gerekirken yapamadık ve neticesinde golü yedik. Ne olursa olsun bugünkü maçta iki takım da galibiyeti hak edecek pozisyonlar buldu ve çok zevkli bir mücadele oldu. Bugün alınan 1 puan çok küçük de olsa bizim için bir avantaj. Şanlıurfaspor takımını ve özellikle futbolcularımı arzulu ve istekli oyunlarından dolayı tebrik ediyorum” diye konuştu.