SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mircea Lucescu… Türkiye'de ne zaman büyük bir takım teknik adam arasa ajandanın ilk sayfasında hep o vardır…

Galatasaray ve Beşiktaş'ı şampiyon yapmış, Türkiye'de başarı anlamında güzel anılar bırakmış ve son günlerde Fenerbahçe ile anılır olmuştur… Anılmayı bırakın hatta basın toplantısında Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal'a “Lucescu iddiaları sizi etkiliyor mu?” şeklinde bile soru soruldu…

“TELEFONUM BİR KERE BİLE ÇALMADI”

Konu ile ilgili konuşan Mircea Lucescu şu açıklamalarda bulundu:

“Öncelikle şunu belirteyim, ben kimseyle bırakın anlaşmayı görüşmedim bile. Bu anlamda telefonum bir kere bile çalmadı… Ayrıca Türkiye Ligi'ne son dönemlerde çok uzağım. Hangi takımda hangi futbolcular var detaylı şekilde bilmiyorum. Öyle uzaktan takip ediyorum. Bu tarz iddialar (Fenerbahçe'nin başına geçecek) gazetecilerin kafalarında kurdukları olaylar.”

“NE OLUR BİLEMEM”

”Şu bir gerçek ki, ben sezon sonunda buradan ayrılacağım. Çünkü savaşın ortasındayız. Afrika'da böyle bir olay olsa anlarım ama bu dönemde Avrupa'nın ortasında savaşın içindeyiz. Kabul edilemez bir durum. Bir yandan da federasyonla (Play-Off istiyor) uğraşıyoruz. Tüm maçlar deplasmanda. Can derdindeyim… Çalışma şartları zor. Bir kez daha belirtiyorum, sezon sonunda ne olur bilemiyorum ama şu anda Türkiye'den kimse ile bir görüşmem ve anlaşmam olmadı.”

Millet

Yayınlanma Tarihi:13:20,