SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Didier Drogba ve Wesley Sneijder’den sonra bir dünya yıldızına daha parçalı formayı giydirmeyi planlıyor. Sarı-kırmızılılar, Paris Saint Germain’den ayrılacağı belirtilen Zlatan Ibrahimovic ile görüşüyor.

Bomba gelişmeyi ilk olarak AMK duyurmuştu. 23 Mayıs’taki seçimin favorisi Dursun Özbek’in, Paris Saint Germain’in sahibi Katarlı iş adamı Nasser el-Khelaifi ile buluştuğu öğrenildi. El-Khelaifi’nin başkanlık ettiği şirketler birliği, yakın bir zaman Digiturk’ü almıştı. Özbek, Ibrahimovic ile ligin marka değerinin artacağını, yayın haklarının Avrupa’ya daha rahat pazarlanacağını hatırlattı.

“ARENA DOLUP TAŞAR”

Bu durum karşı tarafa cazip geldi. 33 yaşındaki golcüyü elden çıkarmak isteyen Katarlılar, böylece bir taşla iki kuş vuracaktı.

Gelişmeleri Ibrahimovic’in menajeri Mino Raiola da doğruladı. İtalyan menajer “Paris Saint Germain sözleşme uzatmak istemiyor. Galatasaray, Milan ve Tottenham Hotspur ile görüşüyoruz” dedi.

Son olarak İsveç basını da Galatasaray’ın Ibrahimovic’e ilgisini manşet yaptı, taraftarı heyecan sardı. Sosyal medya, üç gündür “Taraftar çıldırdı Zlatan’ı istiyor” sloganıyla inliyor. Transfer için “Gelirse Arena’da oturacak yer kalmaz. Arena dolup taşar” yorumları yapılıyor.