SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Webo ateşledi

10 Mayıs 2015

FENERBAHÇELİLER dün öldü öldü dirildi Sivas deplasmanında… Süper Lig'de artık makas daraldı ve her puan altın değerinde. Genel anlamda izlediğimiz kadarıyla da büyük takımlarla oynayan ekipler herhangi bir dedikodulya izin vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Dün Sivasspor Fenerbahçe'yi bir hayli zorladı. Kazansa veya puan aslaydı kesinlikle sürpriz olmazdı.

SARI-LACİVERTLİ ekip açısından ilk yarı çok da iyi geçmedi. İyi futbol değil, galibiyet önemli ancak şampiyonluğa oynayan bir takım savunmasında bu kadar açık vermemeli. Kaleci Volkan'a da bir haller oldu. Geçen hafta Balıkesir maçında yediği gollerden sonra “Kabul günümdü” diye espri yapmıştı. Cicinho'nun şutunun hakkını vermek lazım ama Volkan gibi bir tecrübe kapattığı köşeden o golü yememeli. Volkan'ın “kabul günü” bu haftaya da uzadı anlaşılan. Yalnız çıkardığı bir-iki top var. Özellikle Aatif'in çaprazdan vuruşunda açıyı iyi kapattı.

İSMAİL Kartal bence yanlış bir kadro sahaya sürdü. Emenike'nin gücünden ve hızından faydalanmak istedi ama Nijeryalı forvet indirdiği iki top dışında oyunda kaldığı 45 dakikalık bölümde varlık gösteremedi. İkinci yarıda Webo'nun oyuna girmesiyle Fenerbahçe çok daha iyi bir takım oldu. Arkadaşlarını ateşledi. Güzel bir gol attı. Bence artık Webo'nun kesinlikle kesilmemesi gerekiyor. Emenike'nin de yedek kulübesine alışması.

DİEGO ve Emre'ye özel bir yer ayırmak gerekiyor. Son iki haftadaki Diego resitalini izleyince “Bugüne kadar nerelerdeydin” diyesi geliyor insanın. Dün attığı golle Alex'ten esintiler sundu. Topu çok iyi dağıttı, sorumluluk aldı. Ara pasları muazzamdı. Savunmaya da yardım etti. Emre Belözoğlu, oyunun büyük bölümünü sakat sakat oynamasına rağmen sahanın en savaşçı ismiydi. Fenerbahçe'nin iki kanat beki Caner Erkin ve Gökhan Gönül de gecenin en iyileri arasındaydı.

SARI-LACİVERTLİLER çok dağınık ve kötü başladığı maçı pes etmediği, sürekli galibiyeti aradığı ve 3 puana inandığı için iyi bitirdi. Cuma günü Galatasaray, dün Fenerbahçe son dakikalarda attığı gollerle galip geldiler. Bugün Beşiktaş'ı izleyeceğiz. Bu yarış son haftaya kadar bitmez. Sinirleri sağlam olan, sabırlı, akıllı oynayan ve en az hata yapan takım şampiyon olacak.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek