SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

NTV Spor’da yayınlanan 90+ programının yorumcusu olan Hasan Şaş, Fenerbahçe’nin Medicana Sivasspor deplasmanında aldığı galibiyeti değerlendirdi.

Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın yaptığı değişikliğin maçı Fenerbahçe’ye getirdiğini belirten Şaş, “Fenerbahçe’nin 3 can damarı var. Gökhan, Caner ve Mehmet Topal. Diego da son maçlarda etkili oynuyor. Sergen Hoca maça çok iyi hazırlanmış. Ta ki 72. dakikaya kadar. Saha içinde oyuncular arasında birebir eşleşmeler vardı. Bu eşleşmelerde kim öne çıktıysa takımını da olumlu yönde etkiledi” dedi.

Sivasspor’un puana ihtiyacı olmadığını söyleyen Şaş, şu değerlendirmede bulundu:

“Bursaspor – Karabükspor maçı 7-1 bitmeseydi ya da ligin son sıraları erken kopmasaydı Sergen Yalçın bu değişiklikleri yapmazdı. Sivasspor, bu maçta 1 puana ihtiyacı olsaydı net alırdı. 72. dakikadaki oyuncu değişikliği maçı bu hale getirdi. Fenerbahçe’nin bu sezon neden ligi erken koparmayışı ve zaman zaman kötü futbolunun sebebleri geriye dönüşler. Orta saha sadece Mehmet Topal’a kalıyor. İkinci yarı başlamış Fenerbahçe atak yiyor. 5 futbolcu rakip yarı alanda…”

Yayınlanma Tarihi:10:32,