SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Asist kralı Özkalfa!

10 Mayıs 2015

BEŞİKTAŞ bu sonuçla şampiyonluk yolunda çok büyük bir yara aldı. Sen bu puan kayıplarını yaşarsan ipler rakiplerinin eline geçer. Karşılaşmada siyah-beyazlılar daha istekli ve arzuluydular ancak girmiş oldukları birçok pozisyonu değerlendiremeyince bu sonuç da kaçınılmaz oldu. G.Antepspor bu skora razıydı ve ona göre oynadı. Hızlı hücumlarla Beşiktaş kalesinde etkili olmaya çalıştılar. Ve bunda da amaçlarına ulaştılar.

AMA karşılaşmada oynanan oyundan ziyade asıl konuşulması gereken hakem Tolga Özkalfa'nın yönetimiydi. Öylesine kötü bir maç yönetti ki vermiş olduğu kararlarla karşılaşmanın skorunu tayin etti. Her iki golde de büyük hatası vardı. Beşiktaş'ın atmış olduğu golde bir FIFA hakemine yakışmayacak kadar kötü yer alarak Sosa'nın kendisiyle duvar pası yapmasına neden oldu. Ve devamında da serbest vuruş ve gol geldi. Çünkü o yer hatasından sonra top kendine çarpınca G.Antep savunması hazırlıksız yakalandı. Ve devamında da golü yedi.

Hakemliğin yüz karaları

G.ANTEP'İN golüne gelince; o golden önce de Serdar Kurtuluş'a yapılan çok açık bir faul vardı. Özkalfa bunu da vermeyerek tabir yerindeyse maçın asist kralı oldu. Yani her iki golün asistini o yaptı. Aslında Özkalfa'ya söylenecek çok şey var ama asıl söylenmesi gereken kişiler ona FIFA kokartını tekrar takan Zekeriya Alp ve onun yönetimidir. Çünkü bu hakemin koşu problemi olmasına rağmen UEFA'ya bildirdiler ve oradaki testi koşamadığı için hala UEFA'dan hala maç alamadı.

ONUN dışında bu durumu iyi bilen ve onu bu maça atayan Yusuf Namoğlu'nu eleştiriyorum. UEFA hakem kurulu bu işi sizden daha mı az biliyor ve maç vermiyor. Yazık, gerçekten çok yazık. Bu Tolga Özkalfa'nın torpili her kimse -ki iyi biliyorum- Türk futbolunun ve hakemliğinin yüz karalarıdır. Çünkü zaten dibe inen futbolumuza bir de böylesine darbe vurarak daha hızlı inmesini sağlıyorlar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek