SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçeli futbolcu Pierre Webo, “Bu akşam 3 puana katkıda bulunduğum için çok mutluyum” dedi.

Fenerbahçe’nin Medicana Sivasspor’u 3-2 yendiği maçta oyuna sonradan giren ve bir gol atan Webo, karşılaşmanın ardından Sivas 4 Eylül Stadı önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Zorlu bir karşılaşma oynadıklarını dile getiren Webo, “Ben de bu takımın bir üyesiyim ve her üyesi gibi işimi yapmaya çalıştım. Bu akşam 3 puana katkıda bulunduğum için çok mutluyum, 3 puan aldığımız için çok mutluyum. Sahaya girdiğim andan itibaren sadece takıma katkı verebilmeyi düşündüm. Golümden ve bu akşamki başarımızdan dolayı çok mutluyum” diye konuştu.

Galatasaray’ın dün Torku Konyaspor karşısında son dakikalarda bulduğu golle kazanmasının morallerini bozup bozmadığının sorulması üzerine Webo, moralsiz olmalarının söz konusu olmadığını belirtti.

Sadece sahanın zemininin kuru olması nedeniyle sorun yaşadıklarını dile getiren Webo, “Saha biraz kuruydu. İstediklerimizi yapamıyorduk. Akışkanlığı sağlayamıyorduk, istediğimiz pasları veremiyorduk. Belki bu yüzden dışarıdan size öyle gözükmüş olabilir” ifadelerini kullandı. Webo, ligde kalan 4 maçı da kazanmak ve şampiyonluğa ulaşmak istediklerini dile getirdi.

“Takımıma odaklanmış durumdayım”

Sezon sonunda sözleşmesinin bittiği hatırlatılan ve yönetimle herhangi bir görüşme yapıp yapmadığı sorulan Webo, şöyle konuştu:

“Öncelikle şu anki sözleşmemin güzel bir şekilde bitmesini istiyorum. Tek arzum bu. Sezon sonuna kadar takımıma hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak istiyorum. Şu anda kendimle ilgili konuşmak istediğimi söyleyemem. Ben takımıma odaklanmış durumdayım. Tüm isteğim takımla şampiyon olmak. Ben bu ailenin bir parçasıyım, kulübümüzle her zaman irtibat içerisindeyim. Her zaman görüşmeler oluyor çünkü bu ailenin bir parçasıyım. Tekrar ediyorum şu anda sadece şampiyon olmak istiyoruz. Ben kişisel durumlar, problemler yerine takımın başarısına konsantre olmuş durumdayım.”