SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor’un sezonun en farklı galibiyetine imza attığı Kardemir Karabükspor maçı sonrasında yüzler gülüyordu. Teknik direktör Şenol Güneş, maç öncesi İbrahim Yazıcı’nın ölüm yıldönümü, futbolculuk döneminde birlikte olduğum Zeki Alasya’nın ölüm haberiyle üzüldüğünü belirterek, “Yarın anneler günü. Ben annemi yıllar önce kaybettim. Eşimin ve kızım ile birlikte tüm annelerin gününü kutluyorum” dedi.

FUTBOLUN GÜZELLİKLERİNİ SAHAYA YANSITIYORUZ

Şenol Güneş maçla ilgili olarak şunları söyledi:

“Kardemir Karabükspor ligde zor durumda. Bizde geçen hafta Kasımpaşa’ya kaybetmiştik. Kazanmamız gereken maçtı. Hak ettiğimiz galibiyet aldık. Kazanmak için her şeyi yapan takımız. Bunun sonucunda da farklı skor çıktı. Hak ettiğimiz bir galibiyet aldık.”

Bir soru üzerine Şenol Güneş, “Fernandao yediği tekme kemiğe geldi. Canı yandı. İşini seviyor. Buna rağmen oynadı. Oyundan çıkartmayı düşünüyordum. Gol atması için onu sahada tuttuk. Golleri attı moral oldu. Sakatlık ciddi boyutta değil” dedi.

“BEN EKSİKLERE BAKIYORUM”

Şenol Güneş, “Bursaspor olarak ben güzelliklere değil eksiklere bakıyorum. Bugün de ilgisiz gol yedik. Sıkıntılarla uğraşıyorum, rahatlıklarla değil. Renkli, güzel takımız. Kaybetse de güzel işler yapıyor. Kardemir Karabükspor ve Sivasspor deplasmanlarını nasıl kaybettik herkes biliyor. Futbol oynayan takım olarak zenginliklerimiz elbette oluyor. 7 gol odu. Daha fazla da alabilirdi” şeklinde konuştu.

Şenol Güneş, konuşmasının son bölümünde takım olarak ilk üçü hak eden bir oyun oynadıkları belirrtti ve dördüncü olamamaları halinde çok üzüleceğini sözlerine ekledi.