SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Osmanlıspor Genel Menajeri Ender Yurtgüven, 2009 yılında haksız yere Süper Lig’den düşürüldüklerini savunarak, “Osmanlıspor’un, Süper Lig’deki mücadelesine dişiyle, tırnağıyla, hak ederek tekrar başlayacağını düşünüyorum” dedi.

Yutgüven, PTT 1. Lig’in 32. haftasında Adana Demirspor’u 2-0 yendikleri maçın ardında yaptığı açıklamada, sezonun bitimine 2 hafta kala Spor Toto Süper Lig’e çıkma yolunda çok büyük avantaj sağladıklarını söyledi.

Çok mutlu olduklarını belirten Yurtgüven, “Ancak hiçbir şey bitmiş değil. Futbolda her şey var. Biz yine tedbirlerimizi alacağız, takdiri Allah’a bırakacağız. 2009 yılında haksız yere Spor Toto Süper Lig’den düşürüldük. Osmanlıpor’un, Süper Lig’deki mücadelesine dişiyle, tırnağıyla, hak ederek tekrar başlayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Yurtgüven, zorlu bir süreçten geçtiklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Ama bunu kendi içimizde hallettik. Ligin en kaliteli takımıyız. Bazen istediğimiz gibi oynayamadık, gücümüzü sahaya yansıtamadık. Bu da rakiplerimize avantaj oldu. Önümüzdeki iki haftayı da iyi geçirip, hak ettiğimiz Süper Lig’e çıkacağımızı düşünüyorum.”

Osmanlıspor’un tecrübeli golcüsü Mehmet Yıldız ise çok önemli bir üç puan aldıklarının altını çizerek, “Bir galibiyetle şampiyon olacağız. O maçı da alıp şampiyon olmak istiyoruz” ifadesini kullandı.