SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basın toplantısına katılmadı!

Türkiye Basketbol Ligi'nde normal sezonun son haftasında oynanan Galatasaray Liv Hospital Rönesans TED Ankara Kolejliler maçı sonrası basın toplantısı düzenlendi.

Güncellenme: 00:29, 10/05/2015
Basın toplantısına katılmadı!

Türkiye Basketbol Ligi’nde normal sezonun son haftasında Galatasaray Liv Hospital’ı deplasmanda 88-84 yenen Rönesans TED Ankara Kolejliler’in başantrenörü Hasan Özmeriç, kendileri adına çok önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Hasan Özmeriç, Galatasaray Liv Hospital gibi güçlü bir ekibe karşı mücadele verdiklerini ve uzatma sonunda da olsa kazandıklarını belirterek, “İlk yarı beklentilerimizi karşılamayan bir oyun sergiledik. Devre arası soyunma odasına girdiğimizde, maçı nasıl çevirebileceğimiz konuştuk ve oyuncularım da bunu başardı” dedi.

Galatasaray Liv Hospital’ın yaşadığı sıkıntılara rağmen bunları atlatabilecek bir camiaya sahip olduğunu aktaran Özmeriç, “Ligde kalmış bir takımın hocası olarak, TOFAŞ ve NSK Eskişehir Basket’in de düşmeyi hak ettiklerine inanmıyorum. Ligimizin 18 takımı kaldırabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Rönesans TED Ankara Kolejliler takımı oyuncusu Polat Kaya ise, “Galatasaray Liv Hospital gibi güçlü bir takımı burada yenmiş olmaktan dolayı çok mutluyuz. Başka takımların kazanmasını veya kaybetmesini beklemeden ligde kaldık” şeklinde görüş belirtti.

Galatasaray Liv Hospital cephesi

Galatasaray Liv Hospital Başantrenörü Ergin Ataman, maç sonrası basın toplantısına katılmadan salondan ayrılırken, sarı-kırmızılı oyuncu Vladimir Micov açıklamalarda bulundu.

Rönesans TED Ankara Kolejliler’i galibiyetlerinden ötürü kutlayan Micov, “Ligde kalmayı hak ettiler. Maça iyi başlamış ve ilk yarıyı da farklı önde kapatmıştık. Ancak ikinci yarı fazla rahatladık. Bunun sonucunda da rakibin geri gelmesine izin verdik. Özellikle Tucker’ın 3 sayılık basketleri kaybetmemize neden oldu. Şimdi play-off etabında da olabilecek en güçlü rakiple eşleştik” şeklinde konuştu.

Yayınlanma Tarihi:20:00,