SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altın tepsi

9 Mayıs 2015

Galatasaray, Türkiye'nin belki de dünyanın en kötü yönetilen kulübü… 2000 yılından sonra hep kötü yönetildi. Yönetenler kötü niyetli değildi ama neticede kulübü yönetemediler. Fransa'da Sarkozy'nin oğlu, İran'da trafik kazası yapan gencin gazetelere yansıyan fotoğrafları sarı-kırmızılı parçalı ile… Böyle büyük potansiyele rağmen gırtlağa kadar borç; kötü yönetimlerin eseri. Futbol takımı da aynı şekilde. Bruma, Tarık, Pandev, Dzemaili… Transferi kura ile yapsan bir tane tutturursun!

TARİHİ BİR FIRSAT VAR

Son iki sezonda 4. teknik direktörüyle çalışan Cimbom'a 4. yıldız rakipleri tarafından altın bir tepsi ile sunuldu. Aslan kalan 4 maçını kazansa 20. kez lig şampiyonu olacak. Bu da tarihi bir fırsat…

Maça gelince… Formda Emre Çolak varken skandal Bruma ile başlamak Hamza hocanın hatasıydı. Kanatların çalışamadığı, takımın tek etkili isminin Sabri olduğu Galatasaray uzun süre golü bulamadı. Fakat taraftarın müthiş baskısı sonrası kaptan Selçuk gemisini kurtardı.

Galibiyet kadar, Galatasaray'ın gol yememesi de çok önemliydi. Ligde 3 maçtır kalesini gole kapatan Aslan'ın bu toparlanışında Semih Kaya'nın geri dönüşü elbette çok büyük etken.

Son olarak metronun çalışmadığı stadın giriş yine büyük çileydi. Arena'nın açılışında ıslıklanan Cumhurbaşkanı'nın intikamı bir bitmedi!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek