SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Tüm maçlarımızı kazanırsak, en kötü 2.'liğimiz garanti gibi ancak ben rakiplerimizden kayıp bekliyorum. Artık güzel oyunun değil, 3 puanın önemli olduğu periyodun içindeyiz. Yüksek konsantrasyonla oynarsak hedefimize ulaşacağız.”

LİGİN 2. yarısında yaşanan beklenmedik puan kayıplarıyla zirve yarışında rakiplerinin yarım adım gerisine düşen F.Bahçe'de teknik direktör İsmail Kartal, kalan 5 haftada izlemeleri gereken yol haritası hakkında futbolcularına ipuçları verdi.

5'te 5 yapmaları durumunda sezonu en kötü 2. bitireceklerine inanan İsmail Hoca iyi futbola değil, sonuca odaklı bir oyuna konsantre olmaları gerektiğine vurgu yaptı. Hem Beşiktaş hem de G.Saray'ın puan kaybı yaşayacağını düşünen Kartal, şu ifadelerle öğrencilerinin beynini yıkadı:

“BİZ takım olarak üzerimize düşen görevi yapıp, kalan 5 maçımızı da kazanmalıyız.. Tabii ki bu karşılaşmaların hepsinden 3 puan çıkartmamız bile bizim ipi göğüslememize yetmeyebilir. Beşiktaş ve G.Saray'ın da puan kaybını bekleyeceğiz. Öyle bir sezon yaşıyoruz ki belki de şampiyon averajla belli olacak.

‘SİVAS ZOR AMA…'

AMA şu tabloda inandığım tek şey biz tüm maçlarımızdan galip çıkarsak bizim en kötü 2.'liğimiz yani Şampiyonlar Ligi garanti. Yine de ince hesapların yapıldığı şu günlerde ben rakiplerden puan kayıplarını bekliyorum.

SİZLERDEN Eskişehir maçındaki gibi bir futbolu bir daha görmek istemiyorum. Kabul etmek gerekir ki o deplasmanda motivasyon kaybı yaşadık. Ancak Bursa ile yaptığımız kupa maçında hemen eski kimliğimize dönmeniz beni umutlandırdı. Yüksek konsantrasyonla çıktığımız maçlarda istediğimiz sonuçları alıyoruz. Artık futbolun değil sonucun önemli olduğu haftalara geldik. Sivas zor deplasman olsa da takımıma güveniyorum. Bir daha Eskişehir deplasmanında oynadığımız kadar kötü bir futbol olmaz.”

Vatan

Yayınlanma Tarihi:09:28,