SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Haydi Kadınlar Yarışa”

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED), "Haydi Kadınlar Yarışa" sloganıyla otomobil sporlarının her alanında kadınların katılımlarını sağlamayı amaçlıyor.

Güncellenme: 18:03, 08/05/2015
“Haydi Kadınlar Yarışa”

Maslak’taki Campaign Academy’de düzenlenen ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Metin Çeker’in de katıldığı toplantıda, Ayşin Uysal, Begüm Özkan, Beyza Avcıoğlu, Çiçek Güney, Didem Kargın, Oya Eren Arabul ve Yeşim Bostancı’dan oluşan Kadınlar Komisyonu hedef ve projelerini medyayla paylaştı.

Toplantıda konuşan Metin Çeker, otomobil sporlarının her alanında kadınların katılımını artırmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Kadınların daha etkin rol oynamalarını sağlamak, kadın yarışçıların ve görevlilerin sorunlarını dile getirecekleri ve çözüm için projeler üretecekleri bir platform oluşturmak amacıyla TOSFED bünyesinde Kadınlar Komisyonu kuruldu” dedi.

Kadınlar Komisyonu üyeleri de “Haydi Kadınlar Yarışa” sloganıyla yola çıktıklarını anlattı.

Öte yandan komisyonun çalışmaları sonucu, otomobil sporlarında gelecek yıldan itibaren sadece rallide uygulanan “Türkiye Kadınlar Şampiyonaları” klasmanının tüm disiplinlerde açılmasının sağlandığı belirtildi.