SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Torku Konyaspor karşısında son anlarda gelen golle de olsa kazanmayı başardıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Hamza Hamzaoğlu, “Karşımızda iyi bir takım, iyi mücadele edeceklerini bildiğimiz bir takım vardı. Nitekim de rakip savunmayı açmakta, pozisyon üretmekte zorlandık. Özellikle ceza sahası içinde son bölüme kadar çok etkili olamadık. Son dakika golüyle de olsa 1-0 kazanmayı başardık” diye konuştu.

Ligde 4 maçları daha kaldığını hatırlatan sarı-kırmızılı teknik adam, “Sabırlı oynamanın önemli olduğunu bir kez daha hatırlayarak, inşallah kalan 4 maçı da kayıpsız geçip, mutlu sona ulaşmayı hedefliyoruz. Allah hepimizin ve tüm takımların yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

“BURAK VE SNEIJDER’İN DÜN ATEŞİ VARDI”

Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray takımının yıldız isimleri Burak Yılmaz ve Wesley Sneijder’in dün ateşleri olduğunu ve buna rağmen bugün sahada yerlerini aldıklarını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımda bazı oyuncuların zihinsel yorgunluk yaşayıp yaşamadıkları şeklindeki bir soru üzerine genç çalıştırıcı, “Burak ve Sneijder’in zihinsel yorgunluktan ziyade, dün ateşleri vardı. Gribal enfeksiyonları vardı ve bu durumda sahaya çıktılar. Her ikisine de teşekkür ediyorum. Zihinsel yorgunluğu hiçbir oyuncumda görmüyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray takımının bugün de savunmada önemli açıklar verdiği yönündeki soruya ise Hamzaoğlu, “Son 3 maçtır gol yemeden bitiriyoruz. Savunmada bir şeylerin düzeldiğini düşünüyorum. Pozisyon da vereceğiz. Hiç pozisyon vermeden maç bitirmeyi düşünürsek, pozisyona da giremeyiz. Daha iyisini yapabilir miyiz? Evet yapabiliriz” yanıtını verdi.

“BİZ BASKI ALTINDA DEĞİLİZ”

Ligde oldukça kritik bir döneme girildiği ve uykularının kaçıp kaçmadığı yönündeki bir soru üzerine Hamzaoğlu, şu cevabı verdi:

“Sadece dün akşam biraz zorlandım. O da Semih Kaya, Hakan Balta ve Aurelien Chedjou arasında tercih yapma konusunda. Onun dışında rahatız. Kendimizden ve takımdan eminiz. Çalışıyoruz, birlikte oynamayı seviyoruz. Bu işi hayırlısıyla bitireceğimizi düşünüyoruz. İnşallah da düşündüğümüz gibi olur. Biz baskı altında değiliz. Oyuncularım da bizler de rahatız. Olması gerektiği kadar heyecan var.”