SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

”Gemiyi yeniden Süper Lig’e yüzdürdük”

AYSERİSPOR kaptanı Abdullah Durak, "Geçen yıl karaya oturup PTT 1'inci Ligi'ne düşen sarı kırmızılı gemiyi kurtarıp yeniden Süper Lig denizine döndürmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Güncellenme: 14:51, 08/05/2015
”Gemiyi yeniden Süper Lig’e yüzdürdük”

Sarı kırmızılı takımda bu sezon 10’uncu yılını geçiren Abdullah Durak, futbola PAF takımında başladığını, profesyonel olduğunu, takım kaptanlığına kadar yükseldiğini belirtti. Abdullah Durak, PTT’inci Ligi’nde çok acılar çektiklerini, bazı maçlara stres yüzünden uykusuz çıktıklarını vurguladı.

“ÇOK ACILAR ÇEKTİK”

Abdullah, yeniden Süper Lig’e dönüşleriyle ilgili olarak yaşadıklarını DHA’ya (Doğan Haber Ajansı) şöyle anlattı: “Geçen sene küme düştükten sonra aradan geçen 1 yıllık süreçte çok acılar çektik. Hem kulüp personeli, hem de yeni gelen arkadaşlar bir daha yaşamamak istediğimiz bir sezonu geride bıraktık. Kayseri’nin bu takıma çok ihtiyacı var, bunu biliyoruz. Bizim de onlara çok ihtiyacımız var. O yüzden bu sene omuzlarımızdaki yük çok fazlaydı. Ben bunu her maça çıkarken hissettim. Arkadaşlarımda da bunu gördüm. O stresle başa çıkmak kolay değil ve kötü oynamamızın asıl sebebi buydu. Bu stresle başa çıkmak çok kolay değildi. Bunu 3 büyüklerde ve Avrupa’daki takımlarda da görüyoruz. Stres adamı adeta öldürüyor. Örneğin, ilk maçımız Orduspor’laydı. Maçtan önce stresten uyuyamamıştım. Yenemezsek, şampiyon olamazsak gibi düşünceler yüzünden bu seneki yükümüz çok fazlaydı. O yüzden, rakiplerimizden çok onun stresiyle baş ettik. Bu sene şampiyon olamasaydık, Kayserispor adına bir felaket olabilirdi. Zor bir seneydi ve geriye dönüp bakınca hiçbir şey hatırlamıyorum. Dışarıdan çok kolay gibi görünebilir, çok kolay yenerler diye düşünebilirler ama ben Boluspor maçı öncesi yemin ederim uyuyamamıştım. Şükürler olsun ki, şampiyon olduk ve hem kendimizi hem teknik kadromuzu hem de yöneticilerimizi, kulüp çalışanlarımızı ağır bir yükten ve sorumluluktan kurtardık.”