SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de Pazartesi günü Manisaspor ile oynadığı mücadelede taraftarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK) tribün kapatma cezası alan Bucaspor’da turnike skandalı patlak verdi.

PFDK, küfürlü tezahürat yüzünden tüm tribünleri kapatırken, sezon başından bu yana seyirci alınmayan balkon tribünü ceza kapsamı dışında kaldı. Ancak balkon tribününe Passolig sistemine uygun turnike konulmadığı için, yönetim, cezanın uygulanacağı son iç saha maçı olan kritik Adana Demirspor randevusunda yasak olmamasına rağmen buraya seyirci alamayacak.

Başkan Çetin Kayışlı, eski yönetimin sezon başında balkon tribününe turnike kurdurmadığını belirterek, “Bu şartlarda balkonu açma şansımız yok” dedi. PFDK’nın verdiği kapatma cezasını ağır bulan Başkan Kayışlı, şunları söyledi:

“Protokol tribünün yanındaki B2 tribününde Futbol Akademisi öğrencileri oturuyordu. Küçücük çocuklarda mı küfür etti?. Gözlemci nasıl böyle bir rapor yazar anlamadık. Ayrıca skorboardın bulunduğu kale arkası tribününden de sahaya ne yabancı madde atıldı, ne de küfür edildi. Avukatımız aracılığı ile görüntüler eşliğinde itirazımızı Futbol Federasyonu’na yapacağız.”