SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Kulübü Eski Başkanı Faruk Süren, sarı-kırmızılı kulüpte 23 Mayıs’ta yapılacak olağan seçimli genel kurulunda tecrübeli isimlerin aday olmadığını, seçimin fazla kalabalık olacağını düşünmediğini söyledi. Süren yaptığı açıklamada, başkanlık için 3 aday çıktığını hatırlatarak, “Fazla kalabalık bir seçim olacağını sanmıyorum. Şu olur, bu olur diye bir şey söyleyemiyorum, bakalım ne olacak” dedi.

Seçimin mayıs ayında yapılacağının önceden belli olduğunu vurgulayan Faruk Süren, şunları kaydetti:

“Mayıs ayında seçim olacağı daha önceden belliydi. Fakat gördüğüm kadarıyla tecrübeli arkadaşlar aday olmadı. Galatasaray’ın bir takım meseleleri varsa ki var, yapısal bakımdan var, kurumsal disiplin bakımından var… Bunlar Galatasaray’ın elindeki varlıklarla israf edilmeden değerlendirilecek. Bunun Galatasaray’ın ortak aklından çıkması gerektiğini düşünüyorum. Henüz o ortak akıl oluşmadı, o yüzden seçim heyecanına kayboldu diyorum. Yoksa seçim seçimdir.”

“MADDİ SORUNLAR ÇÖZÜLMEYECEK GİBİ DEĞİL”

Faruk Süren, Galatasaray’ın maddi sorunlarının bulunduğunu ancak çözülmeyecek hiçbir problemi olmadığını savundu.

Faruk Süren, şöyle devam etti:

“Maddi sorunlar çözülmeyecek gibi değil. Galatasaray’ın maddi problemi var ama yok. Çünkü çözülmeyecek hiçbir problemi yok. Fakat ortak aklın bunda destek olması lazım, bunda hemfikir olması lazım. Neticede Galatasaray’ın borcu var ama büyük de varlıkları var. Galatasaray’ın işletme sermayesi noksanlığı bulunuyor. İşletme sermayesi noksanlığını da ancak sermayeyle tamamlayabilirler. Dolayısıyla sermayedar lazım. İşte budur vermek istediğim mesaj.”

“ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA GALATASARAY’IN AVANTAJLARI VAR”

Faruk Süren, ligde son haftalara girilirken Galatasaray’ın, Fenerbahçe ve Beşiktaş’a karşı avantajları olduğunu savundu. Ligde şampiyonluk yarışında çok çetin bir rekabet olduğunu vurgulayan Süren, “Galatasaray’ın avantajları var. Fenerbahçe’den bir puan önde. Dolayısıyla kaybetmemesi lazım. Bu bir avantaj. Sonuna kadar böyle giderse Fenerbahçe’den önde bitirecek. İkinci avantajı sahasında Beşiktaş ile oynayacak. Her 3 takımın yüzde 33 şansı varsa, Fenerbahçe’den 1 puan önde olması ve Beşiktaş’ı evinde ağırlayacak olması Galatasaray’a yarım puanlık avantaj sağlıyor” diyerek sözlerini tamamladı.