SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Murat Yalçın yine duygulandırdı

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin 'Toplumsal Fair Play' ödülüne layık gördüğü Somalı maden işçisi Murat Yalçın’dan duygu dolu açıklamalar.

Güncellenme: 09:29, 07/05/2015
Murat Yalçın yine duygulandırdı

301 madencinin yaşamını yitirdiği kaza sırasında yapılan kurtarma çalışmalarında “Çizmelerimi çıkartayım, sedye kirlenmesin” diyerek yürekleri dağlayan Murat Yalçın, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından ‘Toplumsal Fair Play’ ödülüne layık görüldü. Konu ile ilgili konuşan Yalçın'ın mesajları duygu yüklüydü:

“Tüm dünyanın hafızalarında yer eden Soma maden faciasından sağ olarak kurtulduğuma inan hala sevinemiyorum. Çünkü o maden 301 arkadaşımı benden koparıp aldı. Buna kimler sebep olduysa mutlak yargı önünde hesap vereceklerdir. Arkadaşlarımın 1. Ölüm yıldönümünde önemli bir kuruluş tarafından tarafıma verilen bu ödülü onlara atfediyorum.

UNUTMAM VE UNUTTURMAM

13 Mayıs günü onların ebediyet göç ettiği mezarlarını ziyaret ederek dua edeceğim. Ödülü de yanımda götürüp onlara göstermeyi düşünüyorum. Bu ödülü de aldığım diğer ödüller gibi evimin baş köşesine koyacağım. Benim için önemli olan aslında olan ödül değil as olan ölen 301 madenci arkadaşımın unutulmaması. Ben hayatta kaldığım sürece unutmayacağım ve unutturmayacağım.”

“İKİNCİ KEZ BABA OLACAK”

Facianın ardından Ankara ve Denizlili Sivil Toplum Kuruluşlarınca ödüllendirilen Murat Yalçın'ın 4 yaşında Dicle isminde bir kızı var.

Ancak Yalçın ailesi bu günlerde yeni bir bebek heyecanı da yaşıyor. Eşi Hüyla Yalçın 6 aylık hamile. Murat Yalçın, TMOK ödülünün kendisi için çocuğundan sonra ikinci müjde olduğunu da söyledi.

Akşam

Yayınlanma Tarihi:09:13,