SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bekir Yıldız, “Atletizmde bir tavşan tabiri vardır. Koşuda tempoyu ayarlar ve çekilir. Kayserispor, PTT 1. Lig’de 14. haftadan itibaren öne geçti ve lig sonuna kadar önde gitti. Bu çok enteresan bir durum. Belirli periyotlarda inmeler, çıkmalar olur ama Kayserispor bunu hep belirli bir seviyede tutup, ipi göğüsledi. O yüzden şampiyonluğumuz çok anlamlı” dedi.

Sarı kırmızılı kulübün geçen yıl küme düşmesinin ardından mali güçlüklere göğüs gererek, elindeki kadroyu muhafaza ettiğini, birlik ve beraberlik örneği sergilediğini belirten başkan Bekir Yıldız, şunları söyledi:

“Ligin bitmesine 3 hafta kala Kayserispor şampiyonluğunu ilan etti ve şu an itibarıyla Süper Lig’deyiz. Öncelikle bu şampiyonluğumuz herkese hayırlı olsun. Kayserispor bu noktaya yılbaşında aldığı bir kararla geldi ve kendisini Süper Lig’den uzak tutmayan bir mantalite koydu ortaya. Burada genel menajerimiz Süleyman Bey’e teşekkür etmemiz gerekiyor. Sadece elini değil, yüreğini taşın altına koydu. Takımı muhafaza etti ve futbolcular arasında kaynaşmayı sağladı. Kayserispor’un bu sene ortaya koyduğu birlik ve beraberlik, örnek alınması gerekir. Atletizmde bir ‘tavşan’ tabiri vardır. Koşuda tempoyu ayarlar ve çekilir. Kayserispor da 14’üncü haftadan itibaren öne geçti ve lig sonuna kadar önde. Belirli periyotlarda inmeler, çıkmalar olur ama Kayserispor bunu hep belirli bir seviyede tuttu ve sezon sonuna kadar getirdi. Kayseri olarak Süper Lig’de sürekli takımı olan bir şehiriz. Geçen yıl bir kaza oldu diyelim, o kazayı da hemen telafi ettik 1 yıl sonra. Kazanın nedenleri çok ama bu sevinçli günümüzde onlara girmek istemiyorum. Kazanın telafisini hemen yaptık. Zaten ortaya çıkan takım, Süper Lig takımıydı, takımı bozmadı, takviyesini de ona göre yaptı. Son haftalarda futbol adamları Kayserispor’u Süper Lig’e çıkacak en güçlü aday olarak gördüler. Biz de olaya girerken bir teenniyle, bir böbürlenme, kibirlenme olmadan, bir ne olduk havasına girmeden, bunu muhafaza ederek bugünlere geldik. Çünkü insan en büyük darbeyi ‘oldum’ dediği zaman yiyebilir. Biz bu böbürlenme ve kibirlenmeye düşmeden, kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolcular olarak bugünlere geldik. Görüntü olarak mütevazi ama son derece güveni kendine tam olan, güçlü bir tavır sergiledik.”

“BENDEN BU KADAR”

Kayserispor’da bu sezon yaşanan 3’üncü olağanüstü kongrede göreve geldiğini ve sarı kırmızılı camiaya ağabeylik yaptığını söyleyen Bekir Yıldız, 23 Mayıs’ta yapılacak kongrede yeniden aday olmayacağını ve koltukta gözünün olmadığını söyledi. Yıldız, Kayserispor’la ilgili sözlerini şöyle tamamladı:

“Önümüzdeki yıl Süper Lig’de elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bizim hedefimiz, şehrimizi Türkiye’de ve Avrupa’da en iyi şekilde temsil etmek. Futbolda konuşulan çirkinliklerin en küçüğüne bile dönüp bakmadan, onlara prim vermeden, onlarla uğraşmadan, ‘futbol böyle oynanır’ dedirtmek maksadıyla mücadele ettik ve bundan sonra da böyle edeceğiz. Ana maksadımız budur. Kayseri televizyonlarda, Türkiye’de ve Avrupa’da temsil edilirken iyi temsil edilsin niyetindeyiz ve çabamız da budun içindir. Önümüzdeki yılın tedbirlerini şimdiden düşünmeye başlayacağız. Açacağız önümüze yol haritamızı ve yönümüzü belirleyeceğiz. Sağ olsun, şehrimiz bize olumlu anlamda pek katkı sunmuyor ama çok da yalnız bırakmadı. Yönetimi biz devraldıktan sonra insanlar kendi gücü nispetinde, kurumlar, kuruluşlar Kayserispor’a omuz verdi, yanında bulundu, takviye etti. Hatta son oynadığımız Antalyaspor maçında stadımız arzuladığımız doluluğa ulaştı. Kendi sahamızdaki son maçımız Karşıyaka maçı ve taraftarımızı yine stada bekliyoruz. O maçta kutlamamızı, şölenimizi yapacağız ve turumuzu da atacağız. O havayı Kayseri’de yaşatacağız. Çünkü Kayseri halkı özlemiş böyle sevinçleri. Bütün hemşehrilerimizi bu maça bekliyoruz. Perdeyi, şenlik ve sevinç içinde kapatmak istiyoruz. Kayserispor’un Süper Lig’in iyi takımlarından biri olacağına inanıyorum, Kayserispor’un yolu açık olsun.”

Yayınlanma Tarihi:11:20,