SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ın bitmeyen sevdası: Podolski

İtalyan basınına göre Podolski kiralık gittiği İnter'de aradığını bulamadı. Alman yıldız sezon sonunda Arsenal'e dönecek. Fakat İngilizler, yıldız oyuncuyu direkt satış listesine koyacaklar. İlk talibi ise Galatasaray olacak...

Güncellenme: 10:15, 07/05/2015
Galatasaray’ın bitmeyen sevdası: Podolski

 

AMK SPOR / GAZETE

Lukas Podolski neredeyse her transfer döneminde Galatasaray ile anılıyor. Podolski ile görüşmeler ilk olarak 2011 yazında KAP’a bildirilmişti. Ancak transfer gerçekleşmedi. Alman yıldız 1 sene sonra Köln’den Arsenal’e gitti. Ada’da pek başarılı olamayan solak forvet, bu sezon devre arasında İtalyan devi İnter’e kiralandı. Ancak tecrübeli oyuncu burada da istediğini bulamadı. 15 maça çıkıp sadece 1 gol atabilen Podolski sezon bitimi Arsenal’e geri dönecek.

WENGER İSTEMİYOR

Fakat İtalyan basını, Arsenal’in Podolski’yi kesinlikle kadroda düşünmediğini yazıyor. Topçular’ın menajeri Arsene Wenger’in 29 yaşındaki forveti direkt satış listesine koyacağı belirtiliyor. Arsenal, 1 sezon daha kontratı bulunan Podolski’yi hemen satarak az da olsa para kazanmak istiyor. İtalyanlar’a göre bu durum gerçekleştiğinde ilk talip Galatasaray olacak.