SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek AMK’ya konuştu

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Dursun Özbek, AMK'ya konuştu. Küçülme iddialarını ciddiye bile almayan Özbek, "110 yıllık bir geleneği değiştirmeye zaten kimse cesaret edemez. Birlik sağlayınca sorunlar aşılır, bu da büyüme getirir. Büyüdükçe her zaman başarı gelir" dedi.

Güncellenme: 09:54, 07/05/2015
Dursun Özbek AMK’ya konuştu

AMK SPOR / BAHADIR ÇOKİŞLER

Galatasaray, 23 Mayıs’ta yeni patronunu belirleyecek. Duygun Yarsuvat’ın ardından bayrağı devralmak isteyen üç adaydan Dursun Özbek, seçğim yarışı kızışırken AMK’yı sahibi olduğu Point Otel’de ağırladı. Özbek, kendisini açık ara favori görenlere “Sıfır noktasından hareket edeceğim. Projelerimi, taraftarlara, genel kurula ve herkese anlatacağım. Ona göre karar versinler” dedi.

İşte Dursun Özbek’in AMK’ya özel açıklamaları:

“EN BORÇLU ABD AMA…”

Galatasaray’ı ekonomik sıkıntılarla değiştirmek son derece yanlış. Spesifik olarak evet borç var ama vizyonu genişletip dünyaya bakın. Borcu olmayan kimse var mı? Dünyanın en borçlu ülkesi ABD. Ama en büyüğü de o. Galatasaray’ın hem marka değeri, hem gelir seviyesi o kadar dolu ki, iyi yönetildiği zaman bu borçların kara bir tablo yapmadığını görürsünüz. Bir sürü iştirak var; aktifler değerlendirilirse son derece kolay. Benim zaten yönetimdeki sloganım 3D. Dayanışma, disiplin, denetim.

“HER YIL ÇOK BÜYÜYECEĞİZ”

7 aydır görevdeyim ve bu göreve gelirken de kara tablolar vardı. Aldığımız tedbirlerle bu süreyi rahatça geçirdik. Önümüzdeki 3 senelik periyotta ilave kaynakların yaratılmasından hareketle bir çok projemiz var, açıklayacağız. Taraftarı heyecanlandıran projeler de var. Galatasaray başarılı olmak zorunda. Her dalda şampiyonluğun birinci adayıdır. Hiçbir branşta küçülme olmayacak. Her zaman ileriye dönük büyüyen Galatasaray olmalı. 11 yıllık geleneği değiştirmeye kimsenin gücü yetmez, kimse buna cesaret edemez.

“HAMZAOĞLU’NA TOZ KONDURMAM”

Hamza Hamzaoğlu, eskiden beri tanıdığım şahsiyetine toz kondurmadığım bir kardeşimdir. Hamza hoca kendisini kanıtladı. Galatasaray’ı getirdiği yer belli. Bu bir başarı öyküsüdür. Şimdi şampiyonluk yarışı devam ediyor. Ve desteğimizin artarak sürmesi devam ediyor. Hocamız yakışam bir antrenör kulübümüze, inşallah başarılara daha imza atacak. 23 Mayıs’a kadar hocamızla devam edeceğiz. Ama seçim sonrası yorum yapacağız.

“10’U KAYBETMEYİ GÖZE ALAMAM”

Galatasaray zaten yıldızlar topluluğu. Galatasaray’da yıldız olmayan bir tane oyuncu yok. 42 tane yıldız var. Senijder dünya markası, benimde çok sevdiğim bir oyuncu. Sneijder’i kaybetmeyi kimse göze alamaz. Elbette yıldızlar alınacak. Önümüzdeki dönemde de kim gelirse gelsin bunları dikkate alarak mali disiplini gözeterek yıldız taransferi yapmalı.

“ŞİKE BİZİM KONUMUZ DEĞİL”

Ünal Aysal ile Duygun Yarsuvat’ın şike sürecindeki iki farklı tutumu hatırlatılan Dursun Özbek’in tavru net: “Galatasaray’ın şikeyle hiçbir alakası yok. Siz hiç Galatasaray’ın adının geçtiğini duydunuz mu? Bu sorununun muhatabı Galatasaray değil. Şike konusu bizim konumuz değil.”

“DÜRÜST’E YAKIŞIRDIR”

Gündemin diğer maddesi de Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst. Özbek, Albayrak’ın sağlık sorunları nedeniyle yönetime girmediğini belirtip, Dürüst’e “Senelerce hizmet ettin. Başkanlık sana yakışır. Beni üye yap gerekirse, bu başarıyı sürdürelim” dediğini belirtip ekliyor: “Kendisi yorulduğunu ve seçime girmek istemediğini söyledi. Keşke benim yönetimimde olsalardı.

“LİSTEMDEN BAŞKAN ÇIKAR”

Yönetimi hazırlarken, işe göre adam olsun, bir de yönetilebilir bir yönetim olsun dedik. Geçmişte sıkıntı veren yönetimler olmuş. Olmaması lazım. Yeni gelenleri de tanıyordum. Kulübe fayda getireceklerini biliyordum. Genç bir yönetim, onların içinden de birkaç tane başkan adayı çıkacaktır.

Yayınlanma Tarihi:09:50,