SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig’de geçen hafta ikincilik koltuğunu Osmanlıspor’a kaptıran ve üçüncü sıraya gerileyen Adana Demirspor, Süper Lig’e yükselme umudunu yitirmedi.

Son olarak 1994-1995 sezonunda Süper Lig’de mücadele eden “Mavi Şimşekler”, 2014-2015 sezonunda 20 yıllık özlemine son vermeyi amaçlıyor.

Ligde 57 puanla ikinci sıraya yükselen Osmanlıspor ile 56 puanla üçüncü sırada yer alan Adana Demirspor, hafta sonunda Ankara’da Süper Lig yarışında kritik maça çıkacak. Ligi ilk iki sırada tamamlayanın Süper Lig’e doğrudan çıkacağı maratonda, karşılaşmayı kazanan takım avantaj yakalayacak.

“Süper Lig’e yükseleceğimize inanıyoruz”

Açıklamalarda bulunan Adana Demirspor Basın Sözcüsü Tamer Gülcan, Samsunspor maçında istemedikleri bir puan kaybıyla karşılaştıklarını söyledi.

Teknik direktörleri Ünal Karaman ve futbolcularına Süper Lig yolunda güvendiklerini ve inandıklarını anlatan Gülcan, “Sezon sonunda gülen taraf biz olacağız. Sezonu ilk iki içerisinde tamamlayacağımıza ve Süper Lig’e yükseleceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Osmanlıspor’u yenerek, iki puan önlerine geçmek istediklerini kaydeden Gülcan, şunları kaydetti: “Süper Lig’in hakkımız olduğunu göstermek bizim elimizde. Bunu başaracağımıza inancımız tam. Futbolcularımıza, teknik ekibimize ve taraftarlarımıza güveniyoruz. Adana Demirspor camiası olarak hep Süper Lig’e doğrudan yükselmeyi konuştuk. Şu anda play-off’a kalmamız garanti ama işi doğrudan bitirmek istiyoruz. Şu anda tek hedefimiz Osmanlıspor maçını galibiyetle bitirmek. Osmanlıspor’un zor maçları var. Antalyaspor ile oynayacaklar. Bu hafta kazandığımız zaman Süper Lig bize daha yakın olacak.”

Yayınlanma Tarihi:11:11,