SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Başkan Adayı Turgay Kıran, Çağlayan Adliyesi'nde “Sporda şiddet ve Kulüpler Yasa Tasarısı Taslağı” konulu panele katılacak olan Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ı eleştirdi. Kıran, “Fenerbahçeli avukatların yaptığı panel ve Aziz Yıldırım'ın da konuşmacı olarak bulunduğu panelde, Duygun beyin bulunması yanlış bir karardır” dedi.

Radyo Spor ‘dan Özgür Sancar'a konuşan Galatasaray Başkan Adayı Turgay Kıran önemli açıklamalarda bulundu. Turgay Kıran, bazı basın yayın organlarının yanlı yayın yaptıklarını ve algı operasyonu yaparak başkanın şimdiden belli olduğunu vurgulamalarının yanlış olduğunu söyledi. Kıran, “Beni her gün vazgeçirdiler, adaylıktan çektiler. Kamuoyunda yanlı ve bilinçli yayınlar yapılarak algı operasyonu yapılıyor. Ben başkan olunca onlar nereye kaçacak merak ediyorum” dedi.

Sancar'ın oy hesaplaması yapıyor musunuz sorusuna ise Kıran, “5 bin 500 Genel kurul üyesinin oy kullanacağını hesaplıyoruz. Bu oyların 3 bin 500'ü nü alıp başkan olurum” diye konuştu.

Sancar'ın Adnan Öztürk'ün çekilmesini nasıl değerlendirdiniz? Sorusuna ise “Adnan Öztürk bu görevden affını istedi, bizimle beraber yola devam ediyor. Öztürk'ün listesinde birkaç arkadaşımızı listemize dahil ettik. 30 tane genç yeni Ribery'lerle dolu listemiz var. Adnan Öztürk ve Alp Yalman'ın ekibinden dostlar listemde, görüşlerimiz onlarla beraber” dedi.

Programın son bölümünde Özgür Sancar'ın Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat ve Aziz Yıldırım Çağlayan Adliyesi'nde “Sporda şiddet ve Kulüpler Yasa Tasarısı Taslağı” konulu panele katılmasını nasıl buluyorsunuz sorusuna da, “Bu panele katılması son derece yanlıştır. Bu panel Fenerbahçeli avukatların düzenlediği bir paneldir. Duygun Yarsuvat'ın katılması yanlıştır” dedi. Kıran, ayrıca Brezilya ve Avrupa'da yeni oyuncuları takipte olduklarını belirtti.

Yayınlanma Tarihi:16:01,