SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye ile Bosna Hersek milli takımları arasında oynanacak özel maç için iki ülke futbol federasyonlarının görüşmeleri sürüyor.

Bosna Hersek Futbol Federasyonu’ndan alınan bilgiye göre, görüşmelerin olumlu sonuçlanması durumunda Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki özel maç, 15 Haziran’da İstanbul’da oynanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun görüşmelerin başında, maçın 7 ya da 15 Haziran’da oynanmasını teklif ettiği, Bosna Hersek tarafının, 12 Haziran’da İsrail ile oynayacakları karşılaşma sebebiyle 15 Haziran’a daha sıcak baktığı öğrenildi.

Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mehmed Bazdarevic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye ile karşılaşmaktan memnuniyet duyacağını belirterek, “Bu özel maçın oynanması üzerinde uzlaşılırsa aday kadromu genişletir, yeni oyunculara Türkiye karşısında şans veririm” dedi.

Bazdarevic, Bosna Hersek A Milli Futbol Takımı’nın 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde İsrail ile oynayacağı maçın hazırlıklarına 3 Haziran’da başlayacağını söyledi.