SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Gönül’den itiraf

Fenerbahçe'nin milli yıldızı, "Maç kaybedildiğinde sabaha kadar uyumayan arkadaşlarımız var. Bir sonraki maçı iple çekip taraftarımıza kendimizi affettirmek istiyoruz" dedi.

Güncellenme: 16:38, 06/05/2015
Gökhan Gönül’den itiraf

Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül, şampiyonluk için ligde kalan 5 maçlık bölümde ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Fenerbahçe’de ikincilikler başarı sayılmaz” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe gazetesinde yer alan röportajında şampiyonluk mücadelesini değerlendiren savunma oyuncusu Gökhan, sarı-lacivertli ekibin son 10 yılda bir sezon hariç hep zirve mücadelesi yaptığını vurguladı.

Gökhan, “Diğer büyük takım olarak adlandırdığımız ekipler ise bir sene şampiyon olduktan sonra 3’üncü olmuşlar, 4’üncü olmuşlar. Fenerbahçe her zaman şampiyonluğa oynayarak hep istikrarını korumuş. Fenerbahçe’de ikincilikler başarı sayılmaz. Böyle büyük camiada oynuyorsanız hedef hep şampiyonluktur” ifadelerini kullandı.

Bu sezon Kadıköy’de fazla kayıp yaşadıklarını anlatan Gökhan, şunları kaydetti: “Akhisar Belediyespor ve Trabzonspor gibi farklı kazanacağımız maçlarda puan kayıpları yaşadık. Dördüncü yıldız için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Taraftarımız emin olsun ki onlar üzülüyorsa biz beş kat üzülüyoruz. Takımımızdaki her oyuncu çok karakterli. Maç kaybedildiğinde sabaha kadar uyumayan arkadaşlarımız var. Bir sonraki maçı iple çekip taraftarımıza kendimizi affettirmek istiyoruz. O nedenle kalan maçlarımızda gelsinler bizi desteklesinler, biz onların desteğinden çok güç alıyoruz.”

Gelecek sezon uygulanacak yabancı kuralını da değerlendiren Fenerbahçeli futbolcu röportajında, “Türk futbolcusunun bu olayda bir zarar göreceğini düşünmüyorum. İyi futbolcu her zaman iyi futbolcudur. Yeteneğiniz varsa kulübün de size ihtiyacı varsa aynı kalitedeki iki oyuncudan mantıklı olarak Türk olanını seçersiniz. Türk oyuncusuna bir verecekken yabancıya 3 verip getirmek bana çok yersiz geliyor” ifadelerine yer verdi.

Gökhan Gönül, gelecek planıyla ilgili ise “Artık 30 yaşıma geldim, 8 senedir de Fenerbahçe’deyim ve burada futbolu bırakırım” değerlendirmesini yaptı.