SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

G.Saray’da hedef Obama ve Putin!

Galatasaray Kulübü'nün 23 Mayıs'ta yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olan Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 16:35, 06/05/2015
G.Saray’da hedef Obama ve Putin!

Galatasaray Kulübü’nün 23 Mayıs’ta yapılacak olağan seçimli genel kurulunda başkanlığa aday olan Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, “Görevim Obama ve Putin’e Galatasaray forması giydirmek” dedi.

Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) Levent’teki binasında, listesinde yer alan adaylarla birlikte basın toplantısı düzenleyen Özdoğan, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu. Özdoğan, Galatasaray’ın bir dünya markası olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşlarının kurduğu modeli, dünya markası olan Galatasaray’ı daha ileri götürmeye çalışacağız. Hep birlikte bunu yapacağız. Dünyaya bu modeli tanıtacağız. Galatasaray’ın markası çok önemli. Bu markayı nasıl yükselteceğimiz konusunda ortak akılla hareket edeceğiz. 1905 yılında kurulan Galatasaray dünyada bir marka. Sarkozy’nin oğlu Galatasaray forması giyiyorsa, benim görevim Obama ve Putin’e de Galatasaray forması giydirmektir.”

Reformist bir grup olduklarını ifade eden Özdoğan, “Sadece Galatasaray’ı değil Türk futbolunu değiştirmeye geliyoruz. Bu konuda çok iddialıyız. Her türlü fikir mücadelesine her türlü mecrada varız. Galatasaray iyi olursa, Türk futbolu iyi olur, Galatasaray kötü olursa Türk futbolu kötü olur. Göreve geldiğimizde ilk iş olarak Türk Telekom Arena’yı kulübe kazandırmaya çalışacağız. Stat alımı için ne gerekiyorsa yapacağız. Stat Galatasaray’ın olacak. Galatasaray mali olarak şeffaf, ancak idari yönden değil. Galatasaray’ın entelektüel aklını kullandığınızda bu borçlar falan hiçbir şey değildir. Yeter ki o ortak aklı kullanın. Biz asla denk bütçe yapmayacağız. Biz fazla veren bütçe yapacağız. Çünkü bu bir borç yönetimi. Söz veriyorum, bunu da çok kısa bir süre içinde yapacağız. Galatasaray’da bütün ikincilikler başarısızlıktır. İkinci olduğum zaman başarısızlık bana aittir” diye konuştu.

Ahmet Özdoğan, Galatasaray’ın Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu ve sezon sonuna kadar mevcut yönetim ve çalışanların motivasyonunu bozmayacaklarını belirterek, Fenerbahçe ile olan ilişkileriyle ilgili bir soru üzerine, “Duygun Yarsuvat başkanım bir panele katılacakmış. İnşallah eylem ve söylemleriyle Galatasaraylıların başını öne eğdirtmez. Fenerbahçe ve diğer kulüplerle ilişkimiz saha içinde rekabet, dışarıda ise ortak paydada birleşme üzerine olacak. İlla Fenerbahçe’nin sorulmasını anlamış değilim. Fenerbahçe de diğer kulüpler gibi. Bütün kulüplerle ortak paydada Türk futbolunun ileriye gitmesi için ne gerekiyorsa yaparız” ifadesini kullandı.

Özdoğan, teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile devam edip etmeyeceklerine ilişkin bir soruya da, “Oturacağız, konuşacağız. Devam etmek isteyip istemediğine bakacağız. Hamza Hoca devam etmek istiyorsa oturup önümüzdeki sezonun plan ve programına bakacağız. Eğer Hamza Hoca ve yönetimimiz uyuşuyorsa devam ederiz. Uyuşmuyorsa devam etmeyiz. Biz şu anda Hamza hocanın planını ve ya devam etmek istemediği takdirde yeni gelecek hocanın planını bilmiyoruz ki. O planı bilmeden nasıl böyle bir şey söylerim. Ancak şunu söylüyorum; Galatasaray taraftarı yıldız oyunculara hazırlıklı olsun” yanıtını verdi.

Genel kurulda adaylardan Dursun Özbek’in favori gösterildiğinin belirtilmesi üzerine Özdoğan, “Dursun bey ve ekibine başarılar diliyorum. Onlar da Galatasaray için yüreği çarpan insanlar ama Galatasaray’da kimin başkan olacağına Dursun bey ve ben karar vermiyorum. Genel kurul karar veriyor. Genel kurula yapılan her türlü hakarete karşı gelirim. Genel kurul daha idaresini belli etmedi. Bunun için lütfen herkes müsaade etsin genel kurul kararını versin, biz de saygı duyalım” dedi.