SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de “96 ruhu” diriliyor!

Fenerbahçe'de kalan maçların önemine dikkat çeken tecrübeli teknik adam İsmail Karta, "Sadece 1 puan gerideyiz. İki rakibimiz kendi arasında oynayacak. Biz kazanacağı, onların kaybetmesini bekleyeğiz" dedi.

Güncellenme: 09:43, 06/05/2015
Fenerbahçe’de “96 ruhu” diriliyor!

amkspor.com / Son 5 haftaya iki ezeli rakibinin 1 puan gerisinde giren Fenerbahçe’de şampiyonluk umutları devam ediyor.

Teknik Direktör İsmail Kartal, futbolcularını kalan maçlara en iyi şekilde hazırlamak için her yolu deniyor. Galatasaray ile Beşiktaş’ın kendi aralarında oynayacağı maçın berabere bitme ihtiyamlini de göz önünde bulunduran Kartal, “Rakiplerimizin puan kaybetmesini beklemekten başka çaremiz yok. Ama bizim de 5 maçı kazanmamız şart” ifadesini kullanıyor.

Samandıra’da bireysel toplantılara başlayan Kartal, 1996-97 sezonun son 5 haftasındaki 15 puan ile elde edilen şampiyonluğu örnek gösteriyor. Ali Şen’in başkan, Parreira’nın teknik direktör olduğu dönemde, Trabzonspor ile amansız bir yarışa girdiklerine dikkat çeken Kartal, “G.Birliği beraberliği ile fark 4’e çıkmıştı. Herkes ‘Trabzon şampiyon’ diye düşünürken, müthiş bir performans sergileyen takım 5 maçı da kayıpsız geçerek ipi göğüslemişti. Şimdi daha güzel bir tabloya sahibiz” dedi.