SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig ekiplerinden Giresunspor’un başkanı Mustafa Bozbağ, “Yönetim kurulu olarak gelecek sezon için gerekli desteği bulabilirsek göreve devam edeceğiz. Bulamadığımız takdirde kongre kararı alarak görevi bırakacağız” dedi.

Bozbağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligin tamamlanmasının ardından yönetim kurulu olarak gelecek sezonun planlarını yapmaya başlayacaklarını belirterek, “Gelecek sezonun bütçesini oluşturabilirsek göreve devam edeceğiz. Bulamazsak ya da bulamayacağımızı hissedersek kongre kararı alıp bir daha da aday olmayacağız. Ben borcunu ödeyemeyeceğim futbolcunun karşısına çıkmam. Yönetim kurulu olarak geleceğimiz önümüzdeki 4 haftalık süreç içerisinde netleşecek” diye konuştu.

Ligin 32. haftasında Orduspor ile deplasmanda karşılaşacaklarını hatırlatan Mustafa Bozbağ, rakip kulübün Giresunsporlu taraftarlara ayrılacak misafir takım tribün bilet fiyatını 452 lira olarak belirlediğini dile getirdi.

Karşılaşmanın bilet fiyatlarını Orduspor yönetiminin belirlediğini ve bu nedenle Giresunspor olarak alınan karara saygı duymaktan başka ellerinden bir şeyin gelmediğini vurgulayan Bozbağ, şunları söyledi:

“Orduspor başkanı ve yönetiminin takdiri bu şekilde. Söylenecek çok şey var ama biz bir camiayı temsil ediyoruz. Bizim sakin olmamız gerekiyor. Ortamı germeme adına sessiz kalmayı tercih ediyoruz. Ortamı çok fazla germenin bir kazanç sağlayacağını düşünmüyoruz. Karara saygı duyuyoruz. Gönül istiyor ki iki komşu ilin takımlarının taraftarları statta yerlerini alsın ve dostluk içerisinde bir karşılaşma oynansın.”