SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü’nün 51. Olağan Genel Kurulu perşembe günü Nilüfer İlçesi’nde yeni hizmete giren 7 bin 500 seyirci kapasiteli Spor Salonu’nda yapılacak.

Saat 15.00’de yapılacak olan olağan genel kurulda Bursaspor Kulübü’nün 5 bin 298 üyesinden 3 bin 970 üye oy kullanabilecek. Ancak yönetmelik gereği yeni üye olan bin 328 kişi oy kullanamayacak.

30 Nisan’da başkanlık için 5 aday başvuruda bulunurken, 5 Mayıs’ta ise adaylardan Murat Yanıklar, başvurusunu geri çekti. Genel Kurulda mevcut başkan Recep Bölükbaşı, Timur Noyan,, Mesut Mestan ve avukat Cüneyt Özkan başkanlık için birbirleriyle yarışacak.

Genel kurulun yarın yapılabilmesi için bin 986 üyenin huzurun listesini imzalaması gerekiyor. Çoğunluk sağlanamaması halinde ise ikinci genel kurul 16 Mayıs 2015 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacak. Bu kez çoğunluk aranmayacak.

Bursaspor’un Perşembe günü yapılacak genel kurulunun gündemi ise şöyle:

1-Açılış,

2-Genel Kurul Divan Başkanı ve üyelerinin seçimi,

3-Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması,

4-Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve mali raporların okunması,

5-Denetim Kurulu raporunun okunması,

6-Yönetim Kurulu faaliyet raporunun görüşülmesi,

7-Denetim Kurulu faaliyet raporunun görüşülmesi,

8-Yönetim Kurulu’nun ibrası,

9-Denetim Kurulu’nun ibrası,

10-Üyelikleri tüzüğümüz gereği aidat ödemelerini zamanında yapmadıkları için askıya alınan 225 üyemizin dernek üyeliğinin düşmesi hususunda görüşme yapılarak karara bağlanması,

11-Disiplin Kurulu tarafından Bursaspor Kulübü Derneği Üyeliğinden çıkarılmasına karar verilen üyenin üyelik durumu hakkında görüşme,

12-Yeni seçilecek Yönetim Kurulu’na verilecek olan borçlanma yetkisi ile ilgili görüşme,

13-Tahmini bütçenin okunması, görüşülmesi ve onaylanması,

14-Yeni Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Disiplin Kurullarının seçimi,

15-Dilek ve temenniler.