SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yüzyılın maçında skandal hata!

Floyd Mayweather ile Manny Pacquiao arasında yapılan boks maçında görevli olan üç hakemin skandal bir hataya imza attığı ortaya çıktı.

Güncellenme: 10:20, 05/05/2015
Yüzyılın maçında skandal hata!

ABD’nin Las Vegas kentinde bulunan MGM Grand Hotel’de yapılan maçı 12 raundun sonunda üç hakemin de ortak kararıyla 118-110, 116-112, 116-112’lik skorlarla Floyd Mayweather kazanırken, skor kartında dövüşçülerin köşe renklerinin karıştırıldığı anlaşıldı.

Dövüş sırasında mavi köşede yar alan Floyd Mayweather, skor kartında kırmızı köşede gözükürken; kırmızı köşenin sahibi Manny Pacquiao ise mavi köşede dövüşüyormuş gibi gösterildi.

Kırmızı köşenin puan ile maçı kazandığının görüldüğü skor kartında yapılan bu hatanın ardından, müsabakanın kazananının mavi köşede dövüşen Floyd Mayweather değil de kırmızı köşenin sahibi Manny Pacquiao olması gerektiği iddia edildi ve kemerin el değiştirmesi gerektiği yorumları gündeme geldi.

dövüş

 

OYUNCULAR MI KARIŞTIRDI?

Masa hakemlerinin yaptığı skandal hatanın ardından kulislerde kemerin el değiştirmesi gerektiği gibi “abartılı” iddialar yer alırken, ortaya atılan bir diğer görüş ise dövüşcülerin maç esnasında köşelerini karıştırdığı şeklinde oldu.

Ancak, bu kadar kritik bir müsabakada hem masa hakemlerinin hem de boks dünyasının aktif en iyi hakemi olarak kabul edilen “eski kurt” lakaplı Kenny Bayless’in, oyuncuların yaptığı böylesine önemli bir hatayı fark etmemesi ihtimali üzerinde fazla durulmuyor.

Konu ile ilgili olarak henüz resmi açıklama gelmezken; masa hakemlerinin, köşe renklerinin kısaltmalarını yanlış oyuncuların altına yerleştirdiği ihtimali ağır basıyor.

Sporx