SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde adı Serie A devi Inter ile anılan Galatasaray’ın Brezilyalı yıldız oyuncusu Felipe Melo, İtalyan basınına verdiği röportajında çarpıcı ifadeler kullandı.

Felipe Melo şampiyonluk mücadelesi, yaşadığı sakatlık ve Roberto Mancini hakkında konuşurken, Roberto Mancini ile yeniden çalışması durumunda bundan çok mutlu olacağını söyledi.

İşte Felipe Melo’nun Çizme basınına verdiği röportajın öne çıkan bölümleri:

”Sakatlıktan sonra doktorların söylediği süreden bir ay daha önce geri döndüm. Henüz %100 hazır değilim. Fiziksel olarak biraz güç kaybettim ama buradayım. Fenerbahçe derbisini televizyondan izlemek zorunda kaldım ve bu beni çok kızdırdı. Takımımla olup, kazanmak için oynamak isterdim. Bu sürede çok çalıştım ve takımımım önemli bir parçası olduğum için çok mutluyum.”

”BİZ GALATASARAY’IZ, HER ŞEY BİZİM ELİMİZDE”

”Sneijder ile çok iyi bir ilişkimiz var. O bir şampiyon. Onun saha içinde olması bize galibiyet getiriyor. Galatasaray’da çok huzurlu, çıkan transfer söylentileri onu hiç etkilemedi. Şuan çok zorlu bir yarış içerisindeyiz. Rakiplerimizden Beşiktaş çok iyi oynuyor. Ama biz Galatasaray’ız ve bunun farkındayız. Her şey bizim elimizde”

”ONUNLA YENİDEN ÇALIŞMAK…”

”Mancini, Inter’e beni geri istiyormuş? Roberto ile ayrıldıktan sonra iyi şans dilekleri dışında mesajlaşmadık. Ama iyi bir dostluğumuz var. Onunla yeniden çalışmak güzel olurdu. Çok iyi biri. En büyük hocalardan biri. Taktiksel anlamda çok titiz.”

PRANDELLI İÇİN NELER DEDİ?

”Türkiye’ye dışarıdan bir hoca geldiğinde özellikle sevdiği şeyleri yapmak, alışkanlıklarını devam ettirmek istiyor. Hemen zaferler geleceğini düşünüyorlar. Prandelli iyi bir insan ama onunla çok kaybettik. Süper Kupa’da Fenerbahçe’ye kaybettik, Şampiyonlar Ligi’nden elendik ve çok gol yedik. Tabiki bu sadece onun suçu değil, sahada olan bizleriz ama açıkça bazı şeylerin yanlış gittiği görülüyordu.”

”İTALYA’YA DÖNMEK…”

Felipe Melo, röportajın sonunda ”Birgün İtalya’ya dönmek ister misin?” sorusuna, ”Bu sadece benim istememe bağlı ama birgün olabilir. Hala Torino’da bir evim var. Sık sık Milano’ya alışverişe geliyorum. Ailem daha önce de İtalya’da mutluydu, yine mutlu olacaktır” şeklinde cevap verdi.

sporx