SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yemeden de atabiliyorlarmış!

5 Mayıs 2015

G.SARAY, F.Bahçe'nin her iki maçında da puan kaybettiği Akhisar karşısında önemli 3 puanı hanesine yazdırdı. Üstte F.Bahçe örneğini neden verdim? Bırakın iki maçta 6 puan almayı sadece 1 puan bile alsa şampiyonluk yarışında önemli bir avantaja sahip olacaktı.

Sarı-lacivertliler zaten 6 puan alsaydı belki de şimdiden şampiyonluğunu ilan edecekti. Maça gelince; Roberto Carlos'un yanlış oyuncu tercihleri de dünkü mağlubiyette etken oldu. Bilal ilk yarıda yakalamış olduğu pozisyonu cömertçe harcadı, arkasından golü yediler. Bu pozisyonu değerlendiremezsen G.Saray karşısında nasıl galip geleceksin? Bir de Oğuzhan Dağlaroğlu'na değinmek istiyorum. Dağlaroğlu bana göre bu ligin kalecisi değil. Akhisar önümüzdeki sezon gündemine iyi bir kaleci almalı.

G.SARAY geçtiğimiz haftaki gol kaçırma yarışından ders çıkarmış olacak ki, -bunlardan biri de özellikle Burak- bu hafta önceki haftaya nazire yaparcasına yakaladığı fırsatladı değerlendirdi. Çabukluğu, fırsatçılığı ve zamanlaması dört dörtlüktü. Takipçiliği de işin cabasıydı. Sarı-kırmızılılar maçta erken buldukları golden sonra oyunu kontrolüne alıp, skoru korumayı başardılar. Bundan sonra zaten fazla gol atan değil, 3 puanı alan şampiyonluk yolunda avantajlı olacak. Ama görünen o ki, ligin düğümünü çözecek olan maç G.Saray-Beşiktaş derbisi. O maçı kazanan muhtemelen ligin şampiyonu olur gibi gözüküyor.

HAMZA Hamzaoğlu bu galibiyetle rahat bir nefes almıştır. Çünkü geçen haftalardaki gibi maçı çevirmek son dakikalara kalmadı sarı-kırmızılılar açısından. Bir başka dile getirmemiz gereken konu da, bu kez gol yemeden gol attılar.

KARŞILAŞMANIN hakemi Kamil Abitoğlu açısından zor bir maç olmadı. Bunda G.Saray'ın erken bulduğu goller de büyük faktördü. Maçta kendisini zorlayacak fazla bir pozisyon da yoktu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek