SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Uluç’un Cüneyt Çakır ve Şansal Büyüka ile ilgili sert sözleri:

Cüneyt Çakır benim ölçülerimde iyi hakem değildir. Hiçbir zaman da olmadı. Hakem olarak ona saygı duymadım. Bir hakemde olmaması gereken en kötü sıfat var kendisinde. ‘Eyyamcı’ Yurtdışında öyle değil. O yüzden başarılı. İçeriye geldiği zaman kafasındaki 40 tilki dolaşıyor ve ülkede gündem oluyor. Trabzon-Beşiktaş maçındaki bir hatasıyla gündem olursa ülke onu konuşacak. Bu maçta eyyamcı hakemin yapacağı şey penaltıyı çalmamak. Görmedim etmedim unuttum.”

“Ama penaltıyı çaldığın zaman bu karar Fenerbahçe’nin akleyhine oluyorsa özellikle Maraton programında kıyametler kopuyor. Ben bunu dediğimde Şansal Büyüka çıkarak ‘renklerini belli eden yazarlar’ diyor. Benim rengim belli ama Şansal Büyüka da açıklasın Fenerbahçeli olduğunu. Benim rengim bu. Beni dinleyenler Galatasaraylı olduğumu biliyor. Kimseyi kandırmıyorum. İsim vermeye kanal adı vermeye yürekleri yemiyor.”

“CÜNEYT ÇAKIR EYYAM YAPMIŞTIR”

“Cüneyt Çakır Trabzon maçında eyyam yapmıştır. Bu penaltıyla Beşiktaş kazanır ve farkı açarsa Fenerbahçeli basın beni dilinden bırakmaz. Trabzon’a penaltıyı çalarsam da beraberliği yakalarsa yine sıkıntı olur. Bu eyyamcılığın zirvesidir. Cüneyt Çakır budur. Herkes tanısın.”

“ŞANSAL AKLINDA HAKEMLERE MESAJ VERİYOR”

34. haftaya 3 takımla girilmez 2 takım girer diyorlar. Beşiktaş veya Galatasaray 33. hafta puan kaybedeceği için son haftaya biri Fenerbahçe’nin rakibi olacak. Yani Fenerbahçe maçlarının hepsini kazanacak bunu demeye çalışıyorlar. Fenerbahçe sonraki iki maçında 2 kez puan kaybetse Galatasaray ve Beşiktaş’a derbide beraberlik şansı doğar. Şansal karar vermiş Fenerbahçe’nin geleceğine. Tümer ve Mustafa Denizli de onu onaylıyor. Orada olsaydım onlara sorardım kalan maçlardan bana garanti bir maç verin diye. Garanti bir maç olmadığına göre böylesi bir cetvelde son haftaya iki takım kalır demek saçma. 34. haftanın sonunda bu 3 takımdan herhangi biri rakiplerinden 5-6 puan geride kalırsa şaşırmam. Her maç her sonuca açık. Bunu tartışan yok. Maraton programında yapılmak istenen şu; Fener buradan kesin gelecek. 5 maçını da kazanacak. Duydunuz mu hakemler?”