SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar Belediyespor, haftanın kapanış maçında Galatasaray’a Manisa 19 Mayıs Stadı’nda 2-0’la yenilirken sarı kırmızılı ekibin yıldızı Burak Yılmaz’ı durduramamanın faturasını ödemiş oldu.

Galatasaray’ın hücumdaki en büyük silahı olan Burak, 44 gün süren suskunluğunu Akhisar Belediyespor filelerini 2 defa sarsarak gol krallığı yarışından kopmayacağını ortaya koyarken Akhisar Belediyespor’a karşı oynadığı 6 maçta attığı gol sayısını da 8’e çıkardı.

Akhisar Belediyespor’un Süper Lig’de yer aldığı ilk sezon olan 2012-13’ün 5’inci haftasında İstanbul’daki maçta ağları 2 kez havalandıran Burak Yılmaz, 22’nci haftada Manisa’da 2-1 kazandıkları müsabakada 1 gol attı.

Geçen sezon 7’nci haftada 19 Mayıs deplasmanında Akhisar Belediyespor’un 2-1 galip geldiği randevuyu pas geçen yıldız futbolcu, 24’üncü haftada Galatasaray’ın evinde elde ettiği 6-1’lik zafere 1 golle katkı koydu.

Burak Yılmaz, bu sezon hem İstanbul’da hem de Manisa 19 Mayıs Stadı’nda duble yaparak 6 maçta 8 gole ulaşırken Akhisar Belediyespor’un da kabusu oldu.