SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’a sahasında 2-0 yenilen Trabzonspor’da özellikle Erkan Zengin ve Fatih Atik’in yuhalanması, teknik direktörü Ersun Yanal’ın Özer Hurmacı-Cardozo değişikliğine taraftarların tepkisi takımda moralleri alt üst etti.

YUHALANMA MORAL BOZUKLUĞU YARATTI

Ligde sahasında ligin en başarılı takımlarından biri olan Trabzonspor’un bu sezon Avni Aker’de 4-1’lik Eskişehirspor maçı dışındaki 2’nci yenilgisini Beşiktaş karşısında alması ve müsabaka sırasında yaşananlar, bordo mavili kulüpte kriz yarattı. Özellikle Özer Hurmacı-Cardozo değişikliğinde taraftarların teknik direktör Yanal’a tepki göstermesi, ardından Erkan Zengin ve Fatih Atik’in top ayaklarına geldiğinde yuhalanması futbolcularda moral bozukluğuna sebep oldu.

“TEPKİ MAÇ BİTTİKTEN SONRA GÖSTERİLMELİ”

Taraftarların maç devam ederken ve bitime 30 dakikadan fazla zaman varken böyle tepki göstermesine anlam veremediklerini belirten bordo mavili futbolcular, yakın çevrelerine, “Maç bittikten sonra yenilgiye tepki göstermek taraftarın hakkı. Ancak henüz karşılaşma oynanırken sahada kendi takımının formasını giyen futbolcunun maçtan tamamen kopmasını sağlayacak biçimde tezahürat yapmak anlaşılır gibi değil” ifadeleriyle yakındığı gözlendi.

YANAL DA TARAFTARIN TUTUMUNU ELEŞTİRDİ

Ersun Yanal’da müsabakanın bitiminde maç devam ederken taraftarlarının Erkan Zengin’e tepki göstermesini eleştirirken şöyle konuştu:

“Bu durum eşyanın tabiatına aykırı. Kendi seyircin kendi oyuncuna karşı. Bu senin oyuncun sonuçta. Bizim takımın oyuncusu. Desteğe ihtiyacımız olduğu bir dakikada bunu asla hoş karşılayamam. Bu konuda çok üzgünüm. Erkan, bunu hak etmeyen bir oyuncu. Her hata yapan oyuncuyu yuhalarsak, o zaman burada oyuncu bırakamayız. Bu bence yanlış bir tepkiydi. Erkan’ı kazanmak ve Erkan gibi bir oyuncuyla uzun süre oynamak hepimizin yapması gereken bir iş. Trabzonspor seyircisi maalesef böyle bir tepkiyle üzücü bir tavır sergilemiş oldu. Bence doğru bir tepki değildi.”

“TRABZONSPOR’A GELEN OYUNCU DEĞERLİDİR”

Beşiktaş maçında oyuna sonradan girip futboluyla göz dolduran Yusuf Erdoğan’da takım arkadaşı Erkan Zengin’i savundu. Yusuf Erdoğan, Trabzonspor’a gelen her futbolcunun bir şeyler kanıtlayıp geldiğini ve değerli olduğunu vurgularken şunları söyledi:

“Futbolcudan önce insanız. Trabzonspor’un ne olduğunu biliyoruz, ona göre değer veriyoruz. Mağlubiyetten sonra da Trabzon meydanında dolaşabiliyoruz. Burası her yere benzemez. Trabzon insanı sevdiğini çok sever. Bize biraz sabır gösterecekler. Çok zorlu bir dönemden geçiriyoruz. Taraftarlar kadar biz de üzülüyoruz. O yüzden taraftarın bizim umurumuzda olmadığını düşünmesinler. Çok şey söyleyebiliriz ama bazı şeyleri içimize atıyoruz.”