SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Melo’ya 2 maç men, Sergen’e yok!

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun Sergen Yalçın'a, ettiği küfürler nedeniyle ceza vermemesi Galatasaray taraftarlarını kızdırdı... Sarı-kırmızılı taraftarlar, örnek olarak Felipe Melo'nun sezon başında aldığı 2 maçlık men cezasını örnek gösterdi.

Güncellenme: 15:30, 04/05/2015
Melo’ya 2 maç men, Sergen’e yok!

ALİ CAN YAYCILI / AMK SPOR

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Galatasaray maçı sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle disiplin kuruluna sevk edilen Medicana Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın için ceza tayinine yer olmadığına karar verdi. Bu karar sonrasında Galatsaray taraftarları TFF’ye olan tepkilerini sosyal medya üzerinden gösterdi.

NEDENİ MELO!

Sezon başında bir Galatasaray hesabının, Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım’a ettiği küfürü RT eden(paylaşan) Galatasaraylı Felipe Melo, Disiplin Kuruluna sevkedilmiş, sonrasında da Brezilyalı oyuncuya 2 ma. men cezası verilmişti.

meee

SERGEN YALÇIN’A CEZA YOK

Galatasaray ile oynadıkları maç sonrasında Instagram hesabında kendisine edilen küfürlere aynı şekilde küfürlü mesajlarla cevap veren Sivasspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın ceza almaması sarı-kırmızılı taraftarları kızdırdı…

sergen-insta-gekek

@EnBuyuksunGS Sergen Yalçın, G.Saray maçı sonrası yaptığı açıklamaları nedeniyle PFDK’dan ceza almadı. Melo RT yaptığı için ceza almıştı.

@cokyazdim Sanırım bu gidişle sosyal medya paylaşımından ceza alan ilk ve son kişi Melo olacak.

@AslanStatistic PFDK’ya sevkedilen Sergen Yalçın, ceza almadı. Felipe Melo ise kendi yazmadığı bir tweeti rt edince ceza almıştı.

@dmntd1905 Sergen ceza almiyor Melo bilmedigi bir dili RT ettigi icin ceza aliyorsa orada hukuktan adaletten bahsedemezsiniz

@tanerkrmn Bununla beraber bir RT için Melo’ya ceza verenler, Galatasaraylı taraftarlara küfürler savurmasına rağmen Sergen Yalçın’ı es geçti.