SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erdal Acar, Karşıyaka yönetimiyle buluştu

Karşıyaka'ya sponsor olacağı iddia edilen İstanbullu iş adamı Erdal Acar, İzmir'e gelerek yeşil kırmızılı yöneticilerle bir görüşme yaptı.

Güncellenme: 18:33, 04/05/2015
Erdal Acar, Karşıyaka yönetimiyle buluştu

Karşıyaka’ya sponsor olacağı iddia edilen İstanbullu iş adamı Erdal Acar, İzmir’e gelerek yeşil kırmızılı yöneticilerle bir görüşme yaptı. Karşıyaka çarşısında bir grup taraftarın meşaleler yakarak karşıladığı Acar ve yanında, aralarında eski milli futbolcu Recep Çetin’in de bulunduğu 10 kişilik heyet, kulüp binasında Başkan Fatih Diniz, Divan Kurulu Başkanı Sadri İşçimenler ve yöneticilerle bir araya geldi. Erdal Acar’ın yaklaşık 45 dakika süren toplantıda yönetimden kulübün idari ve mali yapısıyla ilgili bilgi aldığı öğrenildi.

Süleyman Seba’nın başkanlığında bir dönem Beşiktaş’ta yöneticilik yapan Erdal Acar, “Benim başkan, yönetici, sponsor olmak, reklam yapmak gibi bir amacım yok. Karşıyaka’yı çok seviyorum. Kongrede kim seçilirse ona destek olup, bu kulübü Süper Lig’e çıkarmak istiyorum” dedi. Acar’ın girişiminin fırsat olduğunu söyleyen Başkan Diniz ise, “Süreci yaşayıp göreceğiz. Kendisi 14 Mayıs’taki kongre öncesi adaylar arasında ismi geçen Ali Erten ve Mutlu Altuğ’la da görüşecek. Gelecek dönem futbolda şirketleşmeye gidebiliriz” diye konuştu.