SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3 penaltı güme gitti

4 Mayıs 2015

HAFTANIN sonucu merakla beklenen en önemli karşılaşmasında Beşiktaş, altın değerinde 3 puanı aldı. Maçın ilk yarısında her iki takım adına dengeli bir mücadele sergilenirken, siyah-beyazlılar sol kanattan Motta ve Olcay'la etkili olmaya çalıştı. Trabzonspor ise rakip kaleyi uzaktan şutlarla yokladı. Mehmet Ekici'nin bir duran bir de hareketli topa vuruşu var ki, mükemmeldi. Bana göre şu anda Mehmet Ekici, ligin hareketli topa en iyi vuran futbolcusu. Çünkü en zor vuruştur hareketli topa vurmak. Topa sert vurmasının yanında isabet de kaydediyor.

İKİNCİ yarıda ilk devreye oranla Beşiktaş daha organizeydi. Bunun neticesinde de iyi hazırlanmış bir gol buldular Demba Ba'yla. Demba Ba'nın topu alışı, kontrol edişi ve dönüp vurması ise gençlere ders olarak gösterilebilecek bir örnekti.

BEŞİKTAŞ şampiyonluk yolunda çok önemli bir engeli aştı. Trabzonspor ile UEFA yarışında yara aldı. Şunu da belirtmeden geçmeyelim; bordo-mavililerde Özer ve Erkan'ı taraftarların yuhalaması çok talihsiz ve acı görüntülerdi. Hakem maç 1-0'iken penaltıyı verse maç 1-1 olacaktı. O zaman Özer ile Erkan iyi mi olacaktı? Çakır'a yakışmadı

KARŞILAŞMADA tüm bunlar yaşanırken, sahada bana göre maçın sonucuna etki eden kötü bir hakem yönetimi vardı. Bu başarısız yönetim Cüneyt Çakır ve ekibine hiç yakışmadı. Cüneyt Çakır karşılaşma 1-0 Beşiktaş'ın lehine gittiği sırada Olcay'ın rakibi Deniz Yılmaz'a yapmış olduğu çok açık bir penaltıyı vermezken, diğer tarafta da Beşiktaş lehine bariz iki penaltıyı atladı. Bir tanesinde ceza alanı içinde Sivok'a rakibinin dirseğiyle yaptığı müdahale bırakın penaltı vermeyi, Sivok'un aleyhine faul verdi. Burada karar Beşiktaş lehine penaltı ve hem de dirseğini kullanan oyuncuya en az bir sarı kart verilmeliydi. Ama hakem komik şekilde Beşiktaş'ın aleyhine bir karar verdi. Öte yandan ceza alanı içinde Atınç'ı kolundan tutup indirdiler. O da açık bir penaltıydı. Hadi burada Çakır bu kadar açık penaltıları atladı, yardımcı ve çizgi hakemleri de mi görmedi? Bu kadar net pozisyonları nasıl göremezler anlamak mümkün değil. Hakem ekibinin bu kararları maçın önüne geçti.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek