SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, 2-0 kaybettikleri Beşiktaş maçından sonra önemli açıklamalar yaptı.

Maçtan sonra yayıncı kuruluşa konuşan Yanal, “Pozisyon olarak kısır bi maçtı. ortada bir maçtı. kontrollü devam etmemiz gereken bir maçtı. Rakibimizin hamle yaptığı anda, biz de fedakarlık yaparken golü yedik. Bundan sonra 30 dakikalık süre vardı ancak olumsuz bir hava cereyan etti. Bunu Trabzon’da yaşıyoruz. Bu takımın mücadele ölçeğinde her şeyi yapmaya gayret ediyoruz” dedi.

Tribünlerin gösterdiği tepkiyi değerlendiren başarılı hoca, “Zaman zaman kaybediyoruz, zaman zaman kazanıyoruz. Zorlu bir süreçten geldik. Oynamayan birçok oyuncumuz oldu. Taraftarımızın bize saygı göstermesi ve sahip çıkması gerekiyor. Oyuncular bir ritim yakalamak için desteğe ihtiyacı var. Herkesten fazla biz kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Oyuncu değişikliklerinin eleştirilmesine değinen Yanal, “Yaklaşık 500 maça çıktım, 3500 oyuncu değiştirdim, süreç idare ediyoruz. Sonuca göre davranmıyoruz. Bu şekilde kararlar uyguluyoruz. Çıkan sonuçları süreci eleştirirseniz büyük haksızlık yapmış olursunuz. Teknik adamlar bu sürecin içinde değerlendirme yaparlar. Sonuca göre konuşmak çok kolay. Ben süreci yönetiyorum, sonuca bakmıyorum” ifadelerini kullandı.