SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzon’da Liverpool modeli!

Hırvat çalıştırıcı, Avrupa kulvarında Liverpool deplasmanında olduğu gibi sabırlı olmalarını, böyle olursa elbet fırsat bulacaklarını dile getirdi.

Güncellenme: 11:04, 03/05/2015
Trabzon’da Liverpool modeli!

Trabzonspor ile şampiyonluk yolundaki en önemli maçlarından birine çıkacak olan Beşiktaş'ta, teknik direktör Slaven Bilic, istediği taktiği anlattı, rakibin Galatasaray maçını izletti ve dikkat çekici noktaları öğrencilerine ezberletti.

Başarının anahtarını, kontrollü oyun ve sabırlı futbol olarak tarif eden Hırvat teknik adam, siyah-beyazlılardan Liverpool deplasmanındaki futbolu istedi. Öncelikle gol yememek için mücadele edecek olan Kartal, daha sonra kontrataklarla kendisine üç puan getirecek golü arayacak.

Bilic'in, “Sezonun en önemli maçına çıkıyoruz. Sadece bizim değil, ligin de en önemli maçlarından biri. Bu zorlu deplasmanı puan kaybı olmadan geçersek, geçmişte kaybettiğimiz bazı puanların telafisini de yapmış oluruz. Elimize çok önemli bir avantaj geçirmiş olacağız” ifadelerini kullandığı vurgulandı.

T

Hırvat hoca, duran toplarda bariz bir üstünlüğü olan Trabzonspor'un ceza sahası dışındaki tuzaklarına düşmemelerini de öğrencilerinden istedi. Kurmaylarıyla bir hafta boyunca Trabzonspor maçının taktiği üzerinde çalışan Slaven Bilic'in, şartlar ne olursa olsun orta saha hakimiyetinin mutlaka kendi tarafında olması gerektiğini söylediği öğrenildi. Galatasaray'ın yaptığı hataları da futbolculara aktaran Bilic, oyunu mümkün olabildiği kadar rakip yarı alanda tutulmasını istediği vurgulandı.