SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın stat konusunda yüzü gülmek üzere… Geçtiğimiz günlerde Vodafone Arena’nın 3. kez erteleneceği ileri sürülmüş ancak yönetim bunu yalanlamıştı. Yönetimin bu konudaki net duruşunun ardında imza aşamasına gelen bir sponsorluk anlaşmasının olduğu ortaya çıktı.

Spor Toto Teşkilatı ile sponsorluk için 1 yıldır temasta bulunan Beşiktaş’ın görüşmelerde büyük mesafe kat ettiği öğrenildi. Başkan Fikret Orman ve Asbaşkan Umut Güner’in yürüttüğü operasyonda Spor Toto Teşkilatı Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile imzaların atılması için son düzenlemelerin yapıldığı ve Beşiktaş’ın 60 milyon TL gelir elde edeceği belirtildi.

SPONSORLUK ANLAŞMASI GENİŞ KAPSAMLI

Anlaşmada Nevzat Demir Tesisleri de dahil olmak üzere reklam alanları, tribün adı sponsorluğu gibi birçok kalemin bulunduğu ayrıca Beşiktaş’ın ismini pazarlamayı planladığı 4 tribünden birisini Spor Toto’ya vereceği ifade edildi. 19 Mayıs’ta resmileşmesi beklenen anlaşma için Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın çok büyük destek olduğu bildirildi.

DAVUTOĞLU’NUN PAYI BÜYÜK

Beşiktaş’ın 19 Mayıs’ta sponsorluk sözleşmesini imzalayarak işi resmiyete dökmek istediği belirtildi. Başbakan Davutoğlu’nun bu anlaşma için büyük destek verdiği öğrenildi.

Takvim