SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor deplasmanında şampiyonluk yolunda çok kritik bir sınav verecek olan Beşiktaş'ta, Teknik Direktör Slaven Bilic, omzundaki sakatlığı süren Veli Kavlak'ın dünkü antrenmanda da yer almaması nedeniyle kara kara düşünmeye başladı. Veli'nin sakat, Serdar ve Necip'in cezalı olması yüzünden kontenjanı açısından sıkıntı yaşayan Hırvat hoca, hangi yabancıyı kulübeye çekeceğine bir türlü karar veremedi.

Kurmaylarıyla durum değerlendirmesi yapan Slaven Bilic çeşitli alternatifleri masaya yatırdı. İşte Bilic'in aklındaki formüller:

1-Sivok'un yerine Atınç'ı oynatarak yabancı kontenjanında elini rahatlatmak isteyen Slaven Bilic böylece Atiba'yı ön liberoda kullanabilecek. Serdar'ın yokluğunda ise Opare'yı sağ bekte oynatacak olan Hırvat hoca, Motta, Sosa ve Demba Ba üçlüsünden yararlanabilecek.

2-Sivok'u kesmek yerine sağ bekte Atiba'yı oynatmayı da ihtimal dahilinde düşünen Bilic, göbekte Tolgay ve Oğuzhan ikilisini oynatmayı da planları arasında tutuyor. Siyah-beyazlı teknik adam böyle bir kurguda da Sosa ve Demba ikilisini oynatabilecek.

3-Sakatlığı tamamen geçmese de İsmail Köybaşı da Bilic'in bir başka jokeri. Hırvat hoca, İsmail'i sol bekte oynatması durumunda Motta'yı, sağ bekte oynatması durumunda ise Opare'yi kesebilecek. Böyle bir kurguda Bilic, Atiba'yı ön liberoda Sosa ve Demba Ba'yı yine hücumda görevlendirecek.

4-Bilic'in aklındaki diğer plan ise Demba Ba'nın yedeğe çekilmesi. Senegalli oyuncunun formsuzluğu, Cenk Tosun'un son maçtaki golünü göz önünde bulunduran Bilic, Demba Ba'yı kulübeye çekerse diğer mevkilerde çok daha rahat hareket edebilecek.

Milliyet