SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Halı saha maçı gibiydi

2 Mayıs 2015

FENERBAHÇE dengesiz bir takım. Geçen hafta Eskişehir'de isabetli şut çekemeden maçı bitirdi, hafta içinde Bursa'da rakibe doğru düzgün pozisyon vermeden galip geldi. Bir de düne bakın.

HALI saha maçı kıvamında bir maç izledik. Hatta bizim gazetedeki arkadaşların halı sahadaki maçlarında bile daha fazla mücadele var. Dün iki takım da savunma yapmayıp hücumu düşününce ortaya böyle bir skor çıktı.

FENERBAHÇE, sezonun en kötü savunma performansını sergiledi. Her fırsatta savunarak kazanılan maçları bol gollü galibiyetlere tercih ettiğini söyleyen teknik direktör İsmail Kartal, takımının özellikle ilk yarıdaki performansını görünce ne hissetti acaba?

HER şeyden önce Emre'nin dün sahada olmaması Fenerbahçe'nin kötü futbolunun temel nedenlerinden biriydi. Emre olmayınca takıma saha içinde liderlik yapacak, arkadaşlarını yönlendirecek kimse yok. Diego zaten savunmacı değil. Alper de vasatın çok altında kalıp hiç mücadele etmeyince tüm yük Mehmet Topal'a bindi. Mehmet de her açığı kapatayım derken zaman zaman kendi yerini kaybetti.

İLK dakikalarda kurulan baskı ve gelen gol de Fenerbahçeli oyuncuları rahatlattı. Bunun bedelini de yenen gollerle ödediler. Rakibini küçümsersen, ‘Ben bu maçı nasıl olsa kazanırım' dersen, ligin 1 numaralı düşme adayı karşısında bile bu hallere düşersin.

VOLKAN'IN kendisi sahadaydı ama aklı kim bilir neredeydi? Volkan'ın kariyerindeki en kötü maçlarından biriydi. Hele yediği üçüncü gol. Amatör takım kalecisi bile yemezdi o golü.

KANAT bekleri Gökhan ile Caner ilk yarıda bindirme yapmaktan defansa dönmediler. Devre arasında fırçayı yemiş olmalılar ki, ikisi de ikinci yarıda hata yapmadılar.

İSMAİL Kartal'ın devre arasında yaptığı değişikliklerle takım biraz olsun toparlandı. Sahada gezinen Kuyt'ın yerine oyuna giren Emenike hem istekli oynadı hem de yaptığı asistle takıma katkı sağladı. Selçuk'un girmesiyle de orta saha biraz toparlandı. Ancak hem Selçuk'un hem de Alves'in gördükleri sarı kartlar gereksiz ve ucuzdu.

TAKIMIN küskünleri Diego ve Emenike'nin skora katkı yapmaları kalan 5 hafta öncesi Fenerbahçelileri umutlandırdı. Ayrıca Caner'in yükselen formunu da unutmamak lazım. BALIKESİRSPOR'U da tebrik ederim. Kadıköy'e gelen birçok takım gibi katı savunma yapmadılar, oyunu çirkinleştirmediler ve cesur oynadılar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek