SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da ‘feda’ zamanı!

Dursun Özbek başkan seçilirse, sıkı mali disiplin uygulanacak. Başta Melo ve Sneijder olmak üzere sözleşme uzatmak isteyenlerin ücretini düşürmesi beklenecek. 

Güncellenme: 09:32, 02/05/2015
Galatasaray’da ‘feda’ zamanı!

Galatasaray'ın 30 yaşındaki emektar futbolcusu Sabri Sarıoğlu, kupadaki Sivasspor maçında etkili bir futbol ortaya koydu. Uzaktan güzel golünün yanı sıra bir de penaltı yaptıran Sabri'nin sözleşmesi sezon sonu bitiyor.

Bir süre önce kadro dışı kalma şoku da yaşayan Sabri, kendisine yeni sözleşme sunulmadığı için hayli kırgın. 23 Mayıs'ta yapılacak kongre ise tecrübeli oyuncuyu yakından ilgilendiriyor.

Eğer Dursun Özbek başkanlığa seçilirse, Sabri ile sözleşmenin uzatılması bekleniyor. Özbek'in ekibi, Sabri ile mutlaka masaya oturacak. Eğer maddi anlamda bir sorun çıkmazsa kalacak.

Melo: Yıllık 3 milyon 100 bin euro+25 bin euro maç başı

Sneijder: Yıllık 3 milyon 200 bin euro+500 bin euro ile sınırlı 25 bin euro maç başı

Sabri: Yıllık 1 milyon 250 bin dolar+15 bin dolar maç başı

FUTBOLCU SATIŞLARI BORCU AZALTACAK

Özbek yönetimi, mali konularda sıkı disiplin uygulayacak. Sözleşmesini uzatmak isteyen isimlerden fedakarlık istenecek. Buna Sabri gibi, Melo ve Sneijder de dahil. Melo ve Sneijder'in 1'er yıllık sözleşmeleri daha var ama uzatma talep ediyorlar. Galatasaray'da ayrıca futbolcu satışı konusuna dikkat edilecek. Eboue gibi yılda 2.5 milyon euro alan bir futbolcunun kadro dışı bırakılması uygulaması yerine, göz önünde tutularak satılmasına çalışılacak. Futbolcu satışları, borç yükünün azaltılması adına önemsenecek.

Bugün