SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransız basınından büyük bir iddia!

Fransız medyası, siyah-beyazlıların 28 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusu Yoann Gourcuff'un Beşiktaş'a transfer olacağını yazdı.

Güncellenme: 13:15, 02/05/2015
Fransız basınından büyük bir iddia!

Beşiktaş yönetimi transfer iddialarını her gün inatla yalanlasa da, yurt dışı kaynaklı haberler siyah- beyazlıların gelecek sezon için çalışmalar yaptığını ortaya çıkarıyor. Beşiktaş’la ilgili son iddia ise Fransa’dan geldi.

Bilic’i yeni sezonda Marsilya’ya gönderen Fransız RMC radyosu ile spor gazeteleri, Lyon ile olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Yoann Gourcuff’u Beşiktaş’a gönderdi.

2010-11 sezonunda 22 milyon euro’ya Lyon’a transfer olan 28 yaşındaki oyuncunun menajerinin bir süredir Atletico Madrid’in kapısında olduğu ama görüşmelerden bir sonuç alınamadığının iddia edildiği haberde, “Uzun süredir Gourcuff’u İstanbul’da yaşamaya ikna etmeyi hayal eden Beşiktaş, bu yarışta artık yalnız kaldı. Körfez ülkelerine gidip Avrupa futbolunun uzağında kalmak istemiyorsa Yoann Gourcuff, İstanbul’u seçecek” denildi. Hücuma yönelik orta saha oyuncusu Gourcuff, Lyon formasıyla 89 maçta görev yaptı, 14 de gol attı.

Sabah