SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Forvetler belirledi

2 Mayıs 2015

FENERBAHÇE, herkesin ‘düştü' gözüyle baktığı Balıkesirspor karşısında açık futbolu tercih edince ve savunma güvenliğini ikinci plana atınca neredeyse ummadığı bir sonuç alacaktı. Forvetler ne kadar çok başarılı göründülerse de savunmada kaleci Volkan dahil büyük hatalar yaptılar.

Balıkesirspor'un hızlı hücumlarını karşılamakta zorlandılar. Bütün bunlar olurken hücum hattında da çok başarılı işler yaptılar. Yakaladıkları pozisyonları değerlendirseler ilk yarıda Fenerbahçe çok farklı bir skoru bulabilirdi. Volkan, tecrübesine ve kalitesine hiç yakışmayan goller yedi.

FENERBAHÇE gibi şampiyonluğa oynayan bir takımın forvetlerinin bu kadar gol kaçırma lüksü yok. Birçok pozisyonu ziyan ettiler. Attıkları gollerin dışında son vuruşlarda beceriksizdiler. Kaleci Volkan'ın eski hataları yine nüksetti. Yan toplardaki sıkıntısı dün yine ön plana çıktı. Eğer karşılarında daha tecrübeli ve hedefi olan bir takım olsa ve öne geçtiklerinden sonra katı bir savunma anlayışı benimseselerdi Fenerbahçe maçı bu kadar kolay çeviremezdi.

Sadece ilk yarı

CANER ve Diego çok iyi işlere imza attılar. İsmail Kartal'ın ikinci yarıya başlarkenki hamleleri yerindeydi. Takım biraz daha derli toplu oynayıp savunmada hata yapmayınca sorunsuz bir 45 dakika geçirdiler. İlk devre 3 gol bulan Balıkesir, ikinci yarıda pozisyona bile giremedi.

SARI-LACİVERTLİ taraftarlara da birkaç sözüm olacak. Fenerbahçe, ligin şampiyonluk adaylarından. Kupada da yoluna devam ediyor. Ancak taraftarlar maçlara gelmiyor. Tamam Passolig sistemi bir hata ama artık kalan haftalarda tribünleri tıklım tıklım doldurup takımın itici gücü olması gerekir. Çünkü taraftarlık budur.

MAÇ öncesi Balıkesirspor'dan kimse böyle bir performans beklemiyordu. Ege ekibi, Isaac ve Sercan gibi hızlı oyuncularını Fenerbahçe savunmasının arkasına kaçırarak istedikleri pozisyonları buldular ve bunları değerlendirdiler. Hatta ilk yarıda Isaac'in boş pozisyondaki kafa vuruşunda top auta gitmese 1 gol daha atabilirlerdi.

HAKEM Bülent Yıldırım bir-iki hatalı faul değerlendirmesi dışında oyunun sonucuna ve skoruna etki eden bir karar vermedi. Zaten zorluk derecesi yüksek bir maç değildi. Futbolcuların da iyi niyetli olması çok fazla itiraza meydan vermedi ve hakemin işi kolaylaştı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek